Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

«Talude päriseksostmine» leidis koha Abja raamatukaupluses

2 min lugemist
Abja-Paluojal tutvustati ühisteost «Talude päriseksostmine». Ajaloolased Mati Laur ja Priit Pirsko vestlevad president Toomas Hendrik Ilvesega, kes samuti esitlusel osales. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Eile pärastlõunal esitlesid ajaloolased Mati Laur, Kersti Lust, Priit Pirsko ja Ülle Tarkiainen  Abja-Paluoja raamatukaupluses oma ühisteost «Talude päriseksostmine». Eesti president Toomas Hendrik Ilves pajatas esitlusel Ärma talu ostmisest, millest on samuti raamatus juttu.

Tellijale

President meenutas seika, kui tal oli külas käinud meediategelane Tiina Kaalep, kelle esivanemate talu asub samuti Halliste kihelkonnas, aga nüüdsel ajal teises vallas. «Ta vaatas oma pabereid ja selgus, et tema vanavanaisa ja minu vanavanaisa olid oma väärtpaberite ja kuldrubladega Riias samal päeval,» jutustas Ilves Ärma päriseksostmisest.

Enne kui Pärnumaa arhiivimaterjali põhjal ilmunud teos Abja gümnaasiumi vilistlase Mati Lauri juhtimisel valmis sai, kulutasid neli autorit palju töötunde koosolekulaua taga.

07.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto