Uuring: tervisespordiga tegelemine on kasvanud

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tervise arengu instituudi uuringu kohaselt on suurenenud tervisespordiga tegelejate hulk.
Tervise arengu instituudi uuringu kohaselt on suurenenud tervisespordiga tegelejate hulk. Foto: Marko Saarm / Sakala

Tervise arengu instituudi avaldatud täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise uuringu kohaselt on 2014. aastaga võrreldes suurenenud tervisespordiga tegelejate hulk, kuid ülekaaluliste ja rasvunud inimeste osa jäänud samale tasemele. Suurenenud on mõned korrad nädalas veini tarvitavate naiste osa.

Uuringu koordinaator, tervise arengu instituudi vanemteadur Mare Tekkel peab kõige rohkem tähelepanu väärivaks tulemuseks seda, et kuigi tervisespordiga ei tegele üldse 32 protsenti meestest ja 26 protsenti naistest, kes seda tervise tõttu teha saaksid, siis selliste inimeste osa on 2014. aastaga võrreldes märgatavalt vähenenud.

Samal ajal suurenes kahjuks märkimisväärselt nende inimeste osa, kes liikusid päevas ainult 15 minutit või vähem jalgsi või jalgrattaga tööle/koju, ning seda eriti naiste seas. Veidi või üldse mitte ujuda oskajate osa oli aga suurenenud just meestel, naistel samas tuntavalt vähenenud (kuue protsendi võrra).

Vanemteadur lisas, et positiivseks võib pidada ka seda, et kuigi 74 protsenti mehi ja 62 protsenti naisi ei söö endiselt köögivilju nädala vältel kordagi või sööb vähem kui soovitatud, siis nende osa vähenes siiski. «Lootustandev on, et kuigi nii ülekaaluliste kui rasvunud meeste osa veidi suurenes, siis naistel see samavõrra vähenes, nii et üldnäitajad jäid 2014. aasta tasemele,» lausus Tekkel.

Sellest hoolimata on 40 protsenti Eesti meestest ja 27 protsenti naistest ülekaalulised ning 20 protsenti meestest ja 19 protsenti naistest rasvunud.

Viimasel 12 kuul vähemalt mõni kord nädalas alkoholi tarvitanute (meestest 39, naistest 14 protsenti) osa suurenes põhiliselt veini tarvitavate naiste osa suurenemise arvel. Nädalas vähemalt mõni kord veini tarvitavate naiste osa suurenes arvestataval määral (nelja protsendi võrra) ja rohkem kui meestel. Veidi suurenes ka sama sagedusega õlut tarvitavate naiste osa, meestel see aga hoopis vähenes.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles