Viljandi võistkond kaotas Balti liigas

Egon Valdaru
Viljandi HC sai Balti liigas kirja kaotuse.
Viljandi HC sai Balti liigas kirja kaotuse. Foto: Elmo Riig

Käsipalli Balti liigas oli laupäeval võistlustules Viljandi HC, kes jäi võõrsil 27:31 (9:13) alla Alytuse Varsa-Stronglasasile.

Võõrsil mänginud Viljandi HC viskas küll Alytuses läbi Oliver Ruudu kiirrünnaku kohtumise avavärava, ent järgmist tabamust tuli oodata suisa üheksa minutit. Varsa-Stronglasasi liikuv kaitse valmistas viljandlastele probleeme ning vastased said 6:2 juhtima. Korraks vähendas Ruut vahe kaheväravaliseks, 9:7, aga vaheajale mindi leedukate 13:9 eduseisul.

Korduvalt tuli Viljandi teiselgi pooltunnil kahe värava kaugusele, kuid ikka ja jälle nihkus Varsa kaugemale. Pidurdamatus hoos Žygimantas Micevičius viis 41. minutil võõrustajad 21:16 juhtima. Mulgid võitlesid ja tegid seda hästi, sest kuus minutit hiljem vähendas Mikk Varik kiirrünnaku järel kaotusseisu minimaalseks, 24:23. Tulid viigivõimalusedki, kuid rünnak enam sama hästi ei toiminud ning Varsa sai uuesti eest. Lõpuvile kõlades olid Leedu meistrivõistlustel teist kohta hoidva meeskonna võidunumbrid 31:27. Viljandi kasuks viskas Ruut kaheksa, Aleksander Pertelson ja Andrei Basarab viis väravat. Üleplatsimehena tabas Micevičius lõpuks kümme korda.