Sisukord
Paberleht
Postimees

Ekstreemne tuul tegi Võrtsjärvel purjetajatele närvikõdi

2 min lugemist
Purjetamisaktivist Johan Rannast jagas sissejuhattuseks kuival maal õpetust, kuidas RS Quest purjekatega laineid trotsida ja tuult püüda. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Laupäeval oli Võrtsjärve ääres Veldemanni puhkemaja juures purjekate RS Quest demopäev, mille kestel käis mitukümmend huvilist järvetiirul.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Veldemanni puhkekemaja juht ja ettevõtmise korraldaja Johan Rannast on ise 16 aastat purjetamisega tegelenud ning tema jagas õpetusi, kuidas vast saabunud väikeste purjekatega laineid trotsida ja tuult püüda. Teiste seas olid teda kuulamas ansamblist Puuluup tuttav Marko Veisson ning Eesti tuntuima sanitaartehnikat, veevarustust ja kütteseadmeid müüva ettevõtte Toru-Jüri omanik Tiit Kuusik.

Veele mindi isegi varem, kui algul plaaniti, sest ilmaennustus näitas, et tuule kiirus suureneb iga tunniga. Kõik sõita soovijad otsisid endale soodimehe ning said tiiru järvel ära teha. «Päris kõva mürgeldamine oli, sest tuul oli väga lustakas. Ilm oli ekstreemsepoolne ja üks purjekas läks ümber ka, aga erilist ohtu sellest ei sündinud,» kõneles Johan Rannast. Kaatriga oli purjetajaid turvamas Võrtsjärve vabatahtlik päästja ja purjetamisentusiast Alo Murutar. «Kõigil olid veelt tulles näod naerul, ekstreemsuse piiril tegutsemine andis head emotsiooni,» ütles Johan Rannast.

09.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto