Erirong sõidutab presidendi külalisi Viljandisse
Täiendatud galeriid

Need inimesed, kes esmaspäeval kella 13.20 ajal Tallinnas Balti jaamas Viljandist sõitma hakanud rongist maha tulid, astusid pidulikult punasele vaibale, mida mööda sai jalutada perrooni alguseni. Vaip polnud mõeldud aga mitte Viljandist tulijatele, vaid Viljandisse minejatele.

Paarsada külalist tuleb presidendi vastuvõtule erirongiga, mis väljus Balti jaama viiendalt teelt kell 14.13. Pidulikkuse rõhutamiseks kaeti külalistele perroon punase vaibaga.

Väljumise ajaks oli rong piduriietes külalisi täis ning vabu kohti oli vagunites keeruline leida. Sõidu ajal on võimalik osta kehakinnitust ning alkohoolseid ja alkoholita jooke, mida pakub Ylicool Catering. Ampsud maksavad 3-5 eurot, alkohoolsed joogid on menüüs samuti enamasti 5 euro eest.

Sõidu kestel esinevad pärimusmuusikud, kes korraldavad ka igas vagunis regilaulu õpitoa. Kui rong jõuab kella 15.42 ajal Viljandi maakonda, kostab kõlaritest Paavo Matsini teosest «Gogoli disko» lõik, kus kirjeldatakse Viljandis sõitvat trammi. Lõigu on linti lugenud autor ise.

Kell 16 võtab erirongi Viljandi jaamas vastu Sakala meeskoor.

Presidendi vastuvõtt algab kell 18.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles