Sakala keskuses avatakse loodusvaadete näitus

Esmaspäeval avatakse Sakala keskuses Jane Remmi maalinäitus. Pildil on Jane Remmi maali "Roheline" repro.

FOTO: Erakogu

Esmaspäevast saab Sakala keskuses näha Jane Remmi maalinäitust "Vaated".

Sakala keskuse edastatud pressiteates on kirjas, et Jane Remmi näitus mõtestab loodus- ja inimvaate vahelisi mõjusid. Suuremõõtmelistel fotorealistlikel maalidel on kujutatud võsastunud alasid, varemeid, arendusi ja kände. Need maastikud viitavad küsimustele, kuidas me kujundame loodust, kuidas loodus sellele vastab ning kuidas me omakorda looduse vastust tajume.

Näituse kohta nentis Jane Remm, et see, milliseid maastikke väärtustatakse, muutub ajas ja oleneb hoiakutest.

Näitusesaalis avaneb omamoodi vaatemänguline dialoog, kus aknakardinate vahelt ilmuvad ürgsed puutüved on vastamisi lohakile jäänud kultuurmaastike stseenidega. Keskkonnateadlikule vaatajale on kunstniku fookus eriti aktuaalne ja pakub teemaarendusi. Pealkiri "Vaateid" osutab vaate, vaatamise, seisukoha, märkamise ja tõekspidamiste põimunud tähendustele.

Jane Remm on kunstihariduse saanud aastatel 1996–1999 Tartu kunstikoolis. 2003. aastal lõpetas ta Tartu ülikooli maalikunsti erialal. Magistrikraadi sai ta Eesti kunstiakadeemias interdistsiplinaarsete kunstide osakonnas. Samuti on ta õppinud Tallinna ülikoolis andragoogikat ja lõpetas 2012. aastal magistrikraadiga. Ta on teinud isikunäitusi, osalenud rühma- ja ühisnäitustel ning projektides Eestis ja välismaal. Remm kuulub Eesti maalikunstnike liitu. Tema töid on erakogudes ja Tartu kunstimuuseumi kogus. 

Näitus on avatud 31. märtsini.

Tagasi üles
Back