Vestlusõhtul astuvad publiku ette Vilma Luik ja Kadri Lepp

Ugala teatri näitlejad Kadri Lepp (vasakul) ja Vilma Luik

FOTO: Heigo Teder

Ugala 100. hooajal on teatrikohvikus kord kuus hubased jutuõhtud, kus publiku juuresolekul kohtuvad kaks trupiliiget, kes teineteist intervjueerivad ja seeläbi teatritöö telgitaguseid publikule paotavad. Seekord ootavad teatri teatel huvilisi teisipäeval, 10. detsembril Ugala teatri näitlejad Vilma Luik ja Kadri Lepp.

Novembris tähistas Vilma Luik oma 60. sünnipäeva. Ugala perega ühines ta kohe pärast lavakunstikateedri lõpetamist ning on Ugala ridadesse kuulunud alates 1982. aastast ehk 37 aastat.  

Oktoobris selgusid Eesti Teatri Agentuuri 2019. aasta näidendivõistluse võitjad. Žürii otsusel anti välja esimene, teine ja kaks kolmandat preemiat ning kaks näidendit tõsteti esile äramärgituna. Ugala publikule on üks esiletõstetud näidendi autoritest vägagi tuttav. Äramärgitud näidendis “Astridi valss” loob Kadri Lepp žürii sõnul tundliku mitmeplaanilise pildi väikelinna elust, kus argielu poeesias sulanduvad igatsus, huumor, valu, eneseiroonia ja see, mida on kõige raskem välja öelda.

Jututeemadest ei jää korraldajate kinnitusel ilmselt kõrvale juubelimõtted ega ka näitekirjanikuks olemise võlu ja valu. Vilma intervjueerib Kadrit ja Kadri vastab Vilmale samaga. Loomulikult saab ka publik päevakangelastele küsimusi esitada. Vestlusõhtu on kõigile tasuta.

Tagasi üles