E, 30.01.2023

Vaata Viljandimaa hariduskonverentsi otseülekannet

Sakala
Vaata Viljandimaa hariduskonverentsi otseülekannet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hariduskonverentsi korraldatakse Viljandi kutseõppekeskuses.
Hariduskonverentsi korraldatakse Viljandi kutseõppekeskuses. Foto: Elmo Riig

Täna, 25. oktoobril on Viljandi kutseõppekeskuses hariduskonverents "Õnneliku õpetaja õnnelik õpilane". Kui õpitubadesse jäi õigel ajal registreerimata, saab ettekannetest osa võtta otseülekannet jälgides.

Nagu korraldajad on sotsiaalmeedias teada andnud, on konverentsi läbiv idee, et suuremalt jaolt ainult õnnelikul õpetajal saavad olla õnnelikud õpilased. "Järelikult on õnneliku õpilase eeldus see, et õpetaja oleks õnnelik. Selle saavutamine ei ole ainult koolijuhtide, vaid kõigi meie kätes. Ühiskond peab suutma luua õpetajale loova ja turvalise keskkonna, milles ta toimetada saaks," kirjeldavad nad.

Plenaaristungil arutletakse kaht teemat. Tallinna ülikooli professori Krista Kerge ettekanne käsitleb võimalikku soolist lõhet Eesti haridussüsteemis ning Tartu ülikooli doktorant Andero Uusberg otsib õpetaja töömotivatsiooni ettekandes "Töönauding või töönarkomaania".

Töötubades räägitakse peale kutsekoolides õpetamise draamaõppest ja rahvusvahelisest koostööst ning raamatukogu ja huvihariduse rollist variõppekavana. Lapsevanem mõtiskleb selle üle, mis teeb lapsevanema õnnelikuks, ja gümnasistid kõnelevad oma kogemustest koolikiusamisega. Tantsuõpetaja paneb õpetajad töötoas tantsima, et leida uusi võimalusi kontakti loomiseks iseenda ja teistega. Väikese erakooli juhataja arutleb postautoritaarsest õpiruumist ja juttu tuleb veel paljustki muust.

Konverents kestab kella 16-ni. Selle korraldajad on Viljandi hariduse arengufond ja Viljandimaa omavalitsuste liit.

Märksõnad
Tagasi üles