Foto näituselt

FOTO: Raigo Tõnisalu

Karksi-Nuia kultuurikeskus korraldab 6. ja 7. septembril 12. meefestivali. Täpsem info ja ürituse ajakava on kultuurikeskuse kodulehel https://kultuurikeskus.karksi.ee/esileht. Viljandi maantee 1.

Karksi-Nuia kultuurikeskuses 7. septembril kell 16 ansambel Curly Strings. Pilet eelmüügist 5 eurot, kohapeal 7 eurot. Viljandi maantee 1.

Pööningul 7. septembril kell 22 Marco Margna esitab parimat tantsumuusikat igale eale, vanadest hittidest kuni tänapäeva popini. Marcol on väljas 5 albumit ning esitlusele tuleb ka omaloomingu paremik. Pilet 5 eurot. Tartu tänav 7, Viljandi. 

NÄITUSED

Viljandi Linnagaleriis 26. septembrini Malle Londoni juubelinäitus  «Akvarell ja kalligraafia». 

Viljandi Vanas Veetornis on avatud fotonäitus «Elujõud kaduvikus». Fotodelt leiab Viljandi vana kalmistu iidsed puud, kes on enda embusse haaranud raudristid  ja -aiad. Motiivid on jäädvustatud pea 10 aastase vahega kahe põlvkonna hobifotograafi - isa ja poja, Ants ja Raigo Tõnisalu poolt.  Veetorn on avatud K-P 10-17 septembri lõpuni.

Kõpu Peetri kiriku rõdusaalis Jaanus Siimu fotonäitus Suure-Jaani muusikafestivalist, pööningusaalis Mall Vesilo ja Merike Saaremetsa tekstiilinäitus. Näitusele ja torni pääseb ürituste ajal ja etteteatamisel. 

Viljandi muuseumis on 16. novembrini koostöönäitus Eesti ajaloomuuseumiga «Päris ja prii: 200 aastat talurahva vabastamisest Liivimaal, 150 aastat esimesest laulupeost» ja püsinäitus Viljandimaa ajaloost. Tel 433 3316. Laidoneri plats 10.

Kondase keskuses 8. septembrini Ave Nahkuri «Lumehelmekese teekond Viljandist La Gomerale». 15. septembrini kahes ruumis Soome kunstniku Markku Arantila näitus «Teekond». Püsinäitusel maalikunstniku ja kooliõpetaja Paul Kondase (1900–1985) maalid, mis kuuluvad Viljandi muuseumi kogusse. Tel 433 3968. Pikk tänav 8, Viljandi.

Viljandi spordihoone fuajees 15. septembrini fotoringi näitus «Ärkav või tärkav». Vaksali tänav 2.

Heimtali muuseumis saab tutvuda Eesti rahvakultuuriga, mis on talletunud esiemade kaunis käsitöös. Eksponeeritud on ehtekunstnik Anu Paali näitus «Eesti asi ehk Puud olid, puud olid hellad velled». Rahvamajas on põrandavaipade näitus «Olustvere olemised». Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kella 9–17.