Üha enam moodi minev kepikõnd annab mõistliku koormuse ja on ka hea aeroobne treening. Järvejooksude ja kepikõnni sarja rada kulgeb Viljandi terviserajal.

FOTO: Elmo Riig

Vabaduse platsi maasika juurest algab kell 13 giidituur.

XXII Viljandi järvejooksude ja XII kepikõnni sari. Rada kulgeb terviserajal. Registreerimine ja start tennisemaja juures kella 17–19. Kepikõnni start on 17-18. 

Centrumi kinos 8. augustil kell 11.30, 19.10 «Lõvikuningas», kell 11.50, 14 «Lelulugu 4», kell 14.10 «Pavarotti», kell 16.15 «Kiired ja vihased: Hobbs ja Shaw», kell 16.40 «Solan ja Ludvig: Reis kuule», kell 18.30  «Bring the Soul: The Movie», kell 20.50 «Valetamine ja varastamine», kell 21.40 «Kiired ja vihased: Hobbs ja Shaw». Tallinna tänav 22, Viljandi. 

NÄITUSED

Sakala keskuses 30. augustini Frederik Klanbergi fotonäitus «Eile nägin ma Eestimaad».Tallinna tänav 5, Viljandi.

Rüki galeriis 31.augustini August Künnapu maalinäitus «Suvised spordimängud». Tartu tn 7c, Viljandi.

Tarvastu kirikus 25. augustini tekstiilikunstnik Ene Parsi näitus «Eesti triibukood». Kirik on avatud R–P kella 12–17.

Viljandi vana veetorn on 31. augustini külastamiseks avatud esmaspäevast pühapäevani kella 11–18. Hooaja lõpuni on eksponeeritud püsinäitus «Vana Viljandi läbi lennukiakna. Veetorni lugu» ja  Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna näitus «Pärandiluup». Laidoneri plats 5c.

Kondase keskuses 1. septembrini maalikunstnik Juhan Muksi Viljandi vaated «Vue de la fenêtre» (vaade aknast), 8. septembrini Ave Nahkuri «Lumehelmekese teekond Viljandist La Gomerale». 15. septembrini kahes ruumis Soome kunstniku Markku Arantila näitus «Teekond». Püsinäitusel kooliõpetaja ja maalikunstniku Paul Kondase (1900–1985) maalid, mis kuuluvad Viljandi muuseumi kogusse. Pikk tänav 8, Viljandi. Telefon 433 3968.

Viljandi spordihoone fuajees 15. septembrini fotoringi näitus «Ärkav või tärkav». Vaksali tänav 2, Viljandi.

Viljandi muuseumis on 31. augustini Ashanti kultuuri ja Aafrika maskide näitus «Adisua». 16. novembrini koostöönäitus Eesti ajaloomuuseumiga «Päris ja prii: 200 aastat talurahva vabastamisest Liivimaal, 150 aastat esimesest laulupeost»  ja püsinäitus Viljandimaa ajaloost. Laidoneri plats 10. Tel 433 3316.

Heimtali muuseumis saab tutvuda Eesti rahvakultuuriga, mis on talletunud esiemade kaunis käsitöös. Eksponeeritud on ehtekunstnik Anu Paali näitus «Eesti asi ehk Puud olid, puud olid hellad velled». Rahvamajas on avatud põrandavaipade näitus «Olustvere olemised». Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kella 9–17.

Suure-jaani kiriku orelirõdul avatud Jaanus Siimu fotonäitus Suure-Jaani muusikafestivalist.

Kõpu Peetri kiriku rõdusaalis avatud Jaanus Siimu fotonäitus Suure-Jaani muusikafestivalist, pööningusaalis Mall Vesilo ja Merike Saaremetsa tekstiilinäitus. Näitusele ja torni pääseb ürituste ajal ja etteteatamisel.

Abja kultuurimaja esimese korruse fuajees ja väikeses saalis 31. augustini Ulvi Hallikmäe kogutud kalambuuride näitus «Nahka pandud mõtted». Pärnu maantee 28, Abja-Paluoja.

Vanaõue puhkekeskuses Anne-Mari Rannamäe maalinäitus «Meenutusi lapsepõlve Vanaõuest». Vihi küla, Põhja-Sakala vald. Telefon 521 2148, e-post info@vanaoue.ee.