Pühapäeval algab Suure-Jaani muusikafestival

Suure-Jaani muusikafestival

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Juba 22. korda kutsub Suure-Jaani suve alustama muusikafestivaliga. Sel aastal kestab festival 16.–23. juunini ning teiste seas astuvad üles Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Austria dirigendi Matthias Gieseni juhtimisel, Eesti muusika- ja teatriakadeemia tudengid, soo-orkester, ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhtimisel, ansamblid Beati Mandolini ja Mahavok ning tšellistid Aleksei Vassiljev Peterburist ja Thomas Wall Austriast.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

17. ja 18. juunil saab teoks Artur Kapi nimeline tšellistide konkurss, mis on pühendatud legendaarse tšelloõpetaja Laine Leichteri 100. sünniaastapäevale. Teises voorus osaleb Pärnu Linnaorkester. Lõunatundide külalised on tänavu Reet Linna, Lydia Rahula, Ülo Vooglaid ja Matti Reimann.

Kohal on ka Venemaa Valaami kloostri meeskoor dirigent Aleksandr Bordaki juhtimisel. Et selle meeskoori kontserdi vastu on väga suur huvi, annab ta Suure-Jaanis teisegi kontserdi: 18. juunil kell 20 õigeusu kirikus. Piletid on müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja tund enne kontserdi algust kohapeal.

Tagasi üles