Tulevik laenas Levadiast kaitsja

Mark Edur (vasakul) ja Viljandi Tuleviku peatreener Sander Post

FOTO: JK Tulevik

Viljandi jalgpalliklubi Tulevik ja tänavune Premium-liiga hõbeda klubi Tallinna FCI Levadia sõlmisid kokkuleppe, mille järgi mängib 20-aastane vasakkaitsja Mark Edur algaval hooajal Eesti jalgpallimeistrivõistluste kõrgliigas Viljandi klubi esindusmeeskonnas.

Viljandi Tuleviku kodulehekülje andmetel esindas Edur Tulevikku juba nädala eest aastalõputurniiril ning vaatab tulevasele hooajale rõõmsa ootusega.

"Tahtsin väga Tulevikuga liituda," rääkis ta. "Meeskonnavaim on siin klubis kõva, kõik mehed kõvad võitlejad ning möödunud hooajal ei olnud Viljandi vastu kellelgi kerge. Annan endast kõik, et uuel hooajal konkurentide elu veelgi kibedamaks teha. Tahan tänada nii koduklubi kui Tuleviku juhtkonda mulle antud võimaluse eest."

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonna peatreener Sander Post avaldas tehingu üle rahulolu. "Mark on andekas poiss, kes jäi mulle silma juba lõppenud hooajal. Mul on hea meel, et FCI Levadia kontoriga kokkuleppele jõudsime ja järjekordne talendikas noor leidis tee pealinnast meie klubisse," rääkis Post Tuleviku kodulehekülje vahendusel. "Meie treeningutel on Mark end tõestanud motiveerituna, teda ootab aga ränk töö, et see motivatsioon Viljandi kasuks tööle panna, sest just selleks ta siia tõimegi.”

Viljandi Tuleviku presidendi Raiko Mutle sõnade kohaselt teeb klubijuhile heameelt asjaolu, et teiste kõrgliiga klubide noored mängumehed näevad Tulevikku üha sagedamini arengukeskkonnana, kus võib üritada arenguhüpet suurde jalgpalli.

"Meie juurde tullakse hea meelega ning pole mõtet salata, et Viljandisse mängima tulla soovijaid on rohkem, kui me suudame vastu võtta," kõneles Mutle. "Järelikult teeme midagi õigesti ja Viljandis nii treeningutel kui väljaspool neid pakutav on loonud noortele mängijatele arenguks vajalikud tingimused ja õhustiku. Tervitan Marki meie ridades suurima rõõmuga ning soovin noorele talendile edu hooajaks."

Eesti jalgpalliliidu stipendiaat Mark Edur alustas oma jalgpalluriteekonda FCI Levadia jalgpallikooli eelkäijas JK Kotkas-Juunioris ning 2009. aastast on ta mänginud FCI Levadia värvides. 2018. aastal sai Edur Levadia kaitseliinis kirja 2044 mänguminutit 27 esiliiga kohtumises, millest üheksas ei löödud Levadiale ühtegi väravat. FCI Levadia esindusmeeskonna koosseisus osales Edur ühes Evaldi Tipneri karikavõistluste kohtumises, kus Levadia värav samuti puutumata jäi.

Tagasi üles