Heategevuslik rattaretk kulgeb täna läbi Mulgimaa

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

«Tahtejõu tuur» kulgeb täna läbi Karksi-Nuia ja Abja-Paluoja.

FOTO: Tõnu Tunnel

Juba viiendat aastat toimuv heategevuslik rattaaktsioon «Tahtejõu tuur» võttis seekord ette enam kui 1000-kilomeetrise rattaretke ümber Eesti, et koguda annetusi puuetega inimestele erirataste hankimiseks.

Tahtejõu tuuri idee autori Priit Salumäe sõnul ulatab tänavune tuur abikäe aktiivsetele hoolekandeasutustele ja puuetega inimeste keskustele, kelle kliendid ja külastajad saavad tänu kolmerattalistele eriratastele võimaluse nautida rattarõõme ning toimetada oma igapäevaseid tegemisi vähema vaevaga.

Tuuri tänavune rekordpikk distants viib 50 ratturit 1000-kilomeetrisele rattaretkele, mis algab Tallinnast ning teeb tiiru ümber mandri-Eesti, läbides teel Rakvere, Mustvee, Tartu, Põlva, Valga, Pärnu, Haapsalu ja hulgaliselt teisi Eesti paiku.

Reedel alanud ja pühapäeval lõppev sõit jõuab Mulgimaale täna ehk sõidu teisel päeval. Pärast Valgas toimuvat lõunasööki võtavad ratturid ette teekonna ööbimiskohta Pärnumaal Valgeranna külas. Sinna jõudmiseks sõidavad nad läbi Karksi-Nuia ja Abja-Paluoja. 

«Paljud füüsilise puudega inimesed saavad kasutada ratast abivahendina, mis lihtsustab nende jaoks oluliselt igapäevast liikumist. Kuid ratas kingib neile ka võimaluse omal käel või pere ja sõprade seltsis aktiivselt liikuda ning värskes õhus rattasõitu nautida,» sõnas Salumäe.

Annetuse abil ostetud jalgrattad lähevad neljale aktiivsele erivajadustega inimeste hoolekandeasutusele. Rattaid hakkavad kasutama Eesti Agrenska Fondi Tartumaal asuva Tammistu Perekeskuse hoole all olevad puuetega lapsed ja noored, Põlvamaa Puuetega Inimeste Koja kliendid nii Põlvas kui ka Peril, sotsiaalteenuste keskuse MTÜ Iseseisev Elu Elva keskuse kliendid ja MTÜ Tugiliisu Tallinna Kakumäe keskuse kliendid.

Rattaostu fondi kantakse nii heategevuslikul rattatuuril osalenute osavõtutasu kui ka kõik «Tahtejõu tuuri» veebilehe kaudu tehtud annetused. Esmakordselt on kõigil võimalik panustada erirataste hankimisse ka annetustelefonide kaudu – helistades numbritel 900 8001 ja 900 8002 saab annetada vastavalt 10 või 50 eurot.

Mullu hangiti «Tahtejõu tuuri» abil kogutud raha eest käsiratas Invictus mängude mitmekordsele kuldmedalistile Janno Lepikule. Varasemate aastate tuuride toel on hangitud käsiratas Rauno Klausenile, vehklemisvarustus Narva ratastoolivehklejate Aleksei Štšeglovi ja teiste Florett klubiliikmetele ning tugi- ja liikumisaparaat Haapsalu Viigi Kooli talitlushäiretega õpilastele. 

    Tagasi üles