Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kesklinna kool saab ruumi juurde oma külje alt

2 min lugemist
Algklasside majast vaid mõne meetri kaugusel asuv kõrvalhoone, kus pole aastaid õppetööd tehtud, võetakse käiku, et leevendada linna populaarseima kooli ruumipuudust. FOTO: Marko Saarm

Tänavu kevadel oli Kesklinna kool küsimuse ees, kuidas mahutada järgmisel õppeaastal tavapärase kolme esimese klassi asemel ära neli, sest vastasel juhul oleks tulnud linnal öelda ära liiga paljudele, kes soovisid oma last just selles koolis õppimas näha.

Tellijale Tellijale

Linnale laekus tähtajaks 112 avaldust, et laps saaks 1. septembril aabitsa Kesklinna kooli direktorilt, ning linn otsustas, et populaarseimas koolis tuleb erandkorras avada neli esimest klassi tingimusel, et igas õpib 24 last. 96 uue koolijütsi vastuvõtmine pani Kesklinna kooli otsima viisi, kuidas leevendada ruumipuudust.

Direktor Aavo Soopa ütles aprilli keskel Sakalale, et see tähendab valimist mitme variandi vahel. Neist parimaks pidas ta seda, kui olukord suudetakse lahendada kooli lähedal. See ka õnnestub, sest linn plaanib korda teha väikeste majast vaid mõne meetri kaugusel seisva vana kunstimaja, mida on viimastel aastatel kasutatud enamasti laoruumina.

24.09.2020 25.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto