5miinust ei teegi alati liiga

Eelmisel neljapäeval käisid Lennukitehases noortega vestlemas nende iidolid räpipundist 5miinust, mille populaarseimat lugu pealkirjaga «Erootikapood» on YouTube’is vaadatud üle kahe miljoni korra. Sõnad, mida paljude laste lemmikuks saanud Võsu räpparid oma lugudes kasutavad, eeldavad Estoni Kohveri (paremal) ja Põhja-Korea sõnul vanemate selgitustööd.

FOTO: Marko Saarm

Nähes Facebookis kuulutust, et 5miinust tuleb Viljandi Lennukitehasesse noortega kohtuma ja nende räpioskust tuunima, tean, et pean sinna minema, sest kodus kasvab Eesti ühe enam kuulatud bändi seitsmeaastane fänn ning minemata jätta oleks patt.

Tellijale

Lapsevanemana on korraldajatele esimene küsimus, kas üritusel on ka mingi vanusepiirang. Saan noortekeskuse projektijuhilt Helen Siskalt vastuse, et kuna see on Noorte Tugila ja Viljandi avatud noortetoa ühisüritus, on see mõeldud ennekõike 7–26-aastastele. Teades bändi lugudes esinevaid vulgaarsusi, muretsesin rohkem sellepärast, kas esimese klassi lapse võib ikka kaasa võtta, aga tuli välja, et ma hoopis ise ei mahu ettenähtud vanusepiiridesse. Õnneks on oodatud kõik.

Kella viieks väljakuulutatud kohtumise algus lükkub umbes veerand tundi edasi. Aega parajaks tegevad umbes kümneaastased poisiklutid pusklevad omavahel, kes millisele toolile istub, ja üks ütleb teisele, et imegu lahti. Saan aru, et olen õiges kohas. 

Tagasi üles