Viljandi aasta foto sündis tormisel Võrumaal

Viljandi Fotoklubi korraldatud konkursi «Viljandi Aasta Foto 2017» üldvõitja tiitli pälvis Jürgen Kull, kes pildistas oma parima foto 12. augustil talle lähenenud tormist.
See, et foto sündis just Võrumaal, oli viljandlase Jürgen Kulli sõnul puhas juhus, sest ta juhtus just tol päeval olema Võrumaal Mõniste külas. «Jälgisin veebist, kuidas torm üle Eesti liigub, ning olin valmis, et peatselt jõuab ta minu juurde,» meenutas Kull suvepäeva, mis kujunes eelmise aasta kõige tormisemaks.

«Läksin oma aparatuuriga ühele põllule ja jäin ootama. Nägin, kuidas torm tuli ja üritasin saada selle võimalikult laia vaadet,» rääkis ta. «Kui see foto oli tehtud, siis enam edasi ei saanudki midagi teha, sest tuul oli nii tugev, et puhus statiivi ümber. Oli juba õhtune aeg ning ümberringi läks kottpimedaks ja välk sähvis.»

Võitja tunnistas, et tema jaoks tähendas see foto väga palju. «Kindlasti oli see minu aasta kõige parem pilt. Teadsin seda juba enne, kui ma foto täielikult kokku sain,» sõnas ta, Fotograafia on olnud Kulli hobi viimased 3–4 aastat ning mullu võitis ta samal konkursil parima maastikupildi kategooria.

Konkursil oli kokku 11 kategooriat ning lisaks maastikupildile selgusid võitjad parima portree, reportaaži, natüürmordi, makro, paljastatud natuuri, looduspildi, digitöötluse, droonifoto ja välismaa maastiku kategoorias. Kõigi kategooria võitjate seast valiti lõpuks aasta parim foto.

Kokku tuli konkursile 114 tööd ning need on alates laupäevast nähtaval näitusel, mis on avatud Viljandi linnaraamatukogus.

Tagasi üles