Viljandi aasta foto sündis tormisel Võrumaal

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Viljandi eelmise aasta parima foto tegi Jürgen Kull Võrumaal. Fotol on kujutatud tema poole liikunud tormi.

FOTO: Elmo Riig

Viljandi Fotoklubi korraldatud konkursi «Viljandi Aasta Foto 2017» üldvõitja tiitli pälvis Jürgen Kull, kes pildistas oma parima foto 12. augustil talle lähenenud tormist.
See, et foto sündis just Võrumaal, oli viljandlase Jürgen Kulli sõnul puhas juhus, sest ta juhtus just tol päeval olema Võrumaal Mõniste külas. «Jälgisin veebist, kuidas torm üle Eesti liigub, ning olin valmis, et peatselt jõuab ta minu juurde,» meenutas Kull suvepäeva, mis kujunes eelmise aasta kõige tormisemaks.

«Läksin oma aparatuuriga ühele põllule ja jäin ootama. Nägin, kuidas torm tuli ja üritasin saada selle võimalikult laia vaadet,» rääkis ta. «Kui see foto oli tehtud, siis enam edasi ei saanudki midagi teha, sest tuul oli nii tugev, et puhus statiivi ümber. Oli juba õhtune aeg ning ümberringi läks kottpimedaks ja välk sähvis.»

Võitja tunnistas, et tema jaoks tähendas see foto väga palju. «Kindlasti oli see minu aasta kõige parem pilt. Teadsin seda juba enne, kui ma foto täielikult kokku sain,» sõnas ta, Fotograafia on olnud Kulli hobi viimased 3–4 aastat ning mullu võitis ta samal konkursil parima maastikupildi kategooria.

Tagasi üles