Mehed jäid räsitud koosseisuga punktilisata

Viljandi HC nädalavahetusel Balti liiga turniiritabelisse punktilisa ei saanud.

FOTO: Marko Saarm

Viljandi käsipallimeeskond pidas nädalavahetusel Balti liigas kaks kohtumist. Laupäeval tuli viljandlastel tunnistada HC Kehra Horizon Pulp&Paperi 32:21 paremust, pühapäeval said nad Soomes ülisuure, 45:16 kaotuse Riihimäen Cocksilt.

Viljandi käsipallimeeskond, kelle meestest on paljud praegu vigastatud, jätkab Balti liiga turniiri A-grupi viimasel real. Seni peetud viiest kohtumisest on meeskond võitnud ühe.

A-alagrupis pole kummagi Eesti klubi seis kiita: nii Kehral kui Viljandil on vaid kaks punkti ning pääsuks veerandfinaali ehk grupi nelja parema sekka tuleb põhiturniiri teisel poolel kõvasti tööd teha. Grupis jätkab täisedu, kuue võiduga Riihimäen Cocks, viiest seni peetud kohtumisest on kolm võitu Leedu Klaipeda Dragunasel ja Läti Dobele Tenaxil. Vilniuse Šveisal on viiest kohtumisest kirjas kaks võitu ning Viljandi HC meeskonnast eespool on praegu ka laupäeval oma esimese võidu saanud HC Kehra, kuid nemad on pidanud viljandlastest ühe kohtumise enam.

Viljandi HC sõidab juba homme taas Kehrasse, ent seekord mängivad kodused rivaalid Eesti meistrivõistluste põhiturniiri teise ringi kohtumist.

Viljandi meeskonna juhendaja Marko Koks tunnistas, et seis on keeruline, sest vigastatuid on väga palju, ning avaldas lootust, et riburada hakkavad mehed mängukõlblikuks saama. «Ega meil nädalavahetusest midagi ilusat ette näidata olnud, mängisime nendega, kes terved,» tõdes treener. Tema sõnul terendab viljandlastele küll pikalt oodatud puhkus, ent enne seda tuleb veel ära kannatada aasta viimane kohtumine Kehraga. «Ehk saame homseks mõne mängumehe vigastatute seast tagasi väljakule,» avaldas juhendaja lootust.

Pärast kolmapäeval Kehras peetavat meistriliiga mängu tekib käsipallikalendrisse ligemale kuu aja pikkune paus ning nagu ütles Marko Koks, on seda praegu hädasti tarvis. Balti liiga jätkub viljandlastele uue aasta esimese kuu kolmandal nädalavahetusel mängudega Klaipedas ja Vilniuses. Kaks päeva varem, 18. jaanuaril on meeskonnal Eesti meistrivõistluste kohtumine Põlva Coopi esindusega.

B-alagrupis jätkab nelja võidu ja ühe viigiga viiest mängust liidrina Põlva Serviti. Ukraina klubil ZTR on neli võitu, SKA Minskil kolm võitu ja üks viik ning järgnevad ühe võiduga HC Tallinn, Riia Celtnieks ja Kaunase Granitas-Karys.

Tagasi üles