L, 28.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«Kõrboja perenaine» kogus ka teisel teatrisuvel 8000 vaatajat

Margus Haav
, reporter
«Kõrboja perenaine» kogus ka teisel teatrisuvel 8000 vaatajat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ugala «Kõrboja perenaine» on kahe aasta jooksul etendunud 30 korda ja kogunud  üle 16 000 vaataja.
Ugala «Kõrboja perenaine» on kahe aasta jooksul etendunud 30 korda ja kogunud üle 16 000 vaataja. Foto: Heigo Teder / Ugala

Teist suve Vargamäel etendunud Ugala teatri suvelavastust «Kõrboja perenaine» käis vaatamas ligi 8000 inimest. Eelmise suve üheks publikulemmikuks kujunenud lavastus oli ka sel aastal enne esimest etendust välja müüdud. Vallo Kirsi lavastatud «Kõrboja perenaine» on kahe aasta jooksul etendunud 30 korda ja kogunud seejuures üle 16 000 vaataja.

Teatri turundusjuht Mari Nurk kinnitas, et kõik teatrihuvilised, kes sel aastal piletist ilma jäid, saavad uue võimaluse järgmisel suvel, kui «Kõrboja perenaine» naaseb augustikuus veel kaheksal korral Vargamäele Tammsaare muuseumi õuele.

Lavastaja Vallo Kirs leiab, et isegi kui esietendus 2016. aasta suvel, siis tema arvates on lavastuse teema aktuaalsem kui kunagi varem. «Avastan iga mängukorraga aina enam uusi kihte,» rääkis Kirs. «Lavastuse taastusproovides Vargamäel nägin, et ka näitlejad kibelesid soovist taas seda lavastust mängida. See on üks suuremaid kiitusi lavastajale.»

Kõrboja naiste Anna, Eevi ja Madli loo aluseks on Tammsaare romaan «Kõrboja peremees» ning selle on Ugala teatri näitlejatele dramatiseerinud Urmas Lennuk. Kõrboja Annat mängis Kadri Lepp, Kuusiku Eevit Adeele Sepp, Kõrboja Madlit Luule Komissarov, Katku Villut Ott Aardam ja Kõrboja Reinu Egon Nuter (külalisena). Kaasa tegi üle 30 näitleja ning laval astus üles ka tuntud rahvamuusik Kulno Malva. Lavastuse muusikaline kujundaja on Peeter Konovalov, kunstnik Kristjan Suits, kostüümikunstnik Pille Küngas ja liikumise on seadnud Oleg Titov.

Kadri Lepp pälvis Kõrboja Anna rolli eest parima naispeaosatäitja nominatsiooni Eesti teatri aastaauhindadel. Sel kevadel valis Ugala teatri publik Vallo Kirsi lavastuse «Kõrboja perenaine» ülekaalukalt oma lemmiklavastuseks.

Tagasi üles