Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Elektrilevi töökindlus on näitajates tõhusalt kasvanud

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Elektrilevi. | FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Tänavuse aasta esimeses pooles on Elektrilevi võrgus olnud 36 protsent vähem ilmastikust põhjustatud elektrikatkestusi kui möödunud aasta samal ajal.

Augustist Elektrilevi uueks juhatuse esimeheks saanud Jaanus Tiisvend jätkab ettevõtte võrgu arendamist ja töökindluse parandamist ning see on ka peamine investeeringute suund. «Mul on hea meel näha, et investeeringud õigustavad end ja saame oma klientidele pakkuda tänu ilmastikukindla võrgu osa kasvule parema kvaliteediga teenust,» lausus Tiisvend.

Esimesel poolaastal registreeris Elektrilevi 5456 riket. Eelmisel aastal oli nende arv 8603.

Tiisvend tõdes, et kindlasti mängib rikete arvu vähenemises mõningast rolli ka soodsam ilmastik. Möödunud aastal tuli arvestatav osa elektrivõrgu riketest just suve esimeses pooles Eestit laastanud tormide tõttu.

Elektrikatkestusi on aidanud vähendada paljasjuhtmete asendamine ilmastikukindlate kaablitega ehk maakaabli või kaetud õhukaabliga. Praegu on ilmastikukindla võrgu osa Elektrilevi madalpingevõrgus 82 ja keskpingevõrgus 37 protsenti.

Elektrilevi on 2017. aasta esimesel poolaastal elektrivõrgu arendamisse suunanud 30 miljonit eurot, rekonstrueerinud selle käigus 95 alajaama ning ehitanud 1088 kilomeetrit ilmastikukindlat elektrivõrku.

Kokku investeerib Elektrilevi sel aastal üle Eesti liinide ja alajaamade uuendamiseks ligikaudu 78 miljonit eurot.

Elektrilevi haldab 64 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama ning on suurim jaotusvõrguettevõte Eestis. Elektrilevi toob elektri põhivõrguseadmetest kodude ja ettevõteteni peaaegu kõikjal Eestis, välja arvatud Läänemaal, Viimsis ja Narvas.

Tagasi üles