Folgifestivali järelpeol näeb mitmekümnemeetrist koseinstallatsiooni

Ugala teatrimaja hoone

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Juulikuu viimasel reedel ja laupäeval Ugalas peetaval Viljandi pärimusmuusika festivali ametlikul järelpeol näeb mitmekümnemeetrist arhitektuuriinstallatsiooni «KOSK», teatasid korraldajad.

Kahel õhtul peetaval peol esitatakse korraldusmeeskonna kirjeldust mööda muusikat nii elavate etteastete kui plaadimuusika vormis ning luuakse Ugala õuele erisugused installatsioonid. Kõige keskmes on arhitektide Grete Veskiväli ja Eve Kombi loodud seade «KOSK», mille sünnile pani õla alla mineraalveetootja Värska Vesi.

Viljandi Folk Afterparty nime kandva peo peakorraldaja Heidy Purga sõnul jõudis ta põhikujundit otsima asudes järeldusele, et selleks peaks olema vesi.

«Veest tekivad rütm, helid, hääled. Meil on puhast vett. Meil on järved, jõed, allikad, kaevud ja ka meri. Ainuüksi Viljandimaal on üle 150 järve. Leidsin endale mõttekaaslased, kes mu idee paberile panid,» kirjeldas Purga. Ta lisas, et Viljandi, pärimusmuusika festival ja Ugala on loonud ainulaadse võimaluse, et luua kooslusi tänapäeva kunsti, muusika, disaini ja looduse vahel, ning ta loodab, et «KOSK» on alles algus.

Viljandi Folk Afterparty üritusega saab kursis hoida ametlikes kanalites Facebookis ja Instagramis.

Tagasi üles