Asendusteenistuse saab läbi teha ka päästekomandos

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elmo Riig / Sakala

Eestis kohustusliku ajateenistuse alternatiivina võimaldab kaitseväeteenistuse seadus kutsealusel tulenevalt tema usulistest või kõlbelistest veendumustest teenistuse läbi teha asendusteenistusena. Tänini on teenistuskohad olnud sotsiaalasutused või erivajadustega õpilaste õppeasutused. Nüüdseks allkirjad saanud päästeameti ja kaitseressursside ameti ühine memorandum ja sellest tulenev koostöölepe annab asendusteenistujale võimaluse läbida oma kohustuslik teenistusaeg päästekomandos.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu sõnul muutub meie elu seda turvalisemaks, mida rohkem on kogukondades vabatahtliku päästja teadmiste ja oskustega inimesi. «Seega võib öelda, et päästekomandodes tehtava asendusteenistusega suureneb turvalisus ühiskonnas tervikuna ja asendusteenistujate panus sealjuures on märkimisväärne. Päästeametil on koostöö üle väga hea meel ja tahame sellest kindlasti maksimumi võtta.»

Kaitseressursside ameti peadirektori Margus Pae selgitust mööda on asendusteenistus kaitseväeteenistuse eriliik, mis võimaldab kohustuse läbida nendel kutsealustel, kes valdavalt usulistel või kõlbelistel kaalutlustel taotlevad alternatiivi traditsioonilisele ajateenistusele. «Asendusteenistuse võimaluse loomine päästetöödel on uus väljund, mis on omakorda osa riigikaitse laiast käsitlusest,» kõneles Pae.

Asendusteenistus ei ole kergem ega raskem tavapärasest ajateenistusest, see on lihtsalt teistsugune. Kui ajateenistus kestab 8 või 11 kuud, siis asendusteenistus 12 kuud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles