Algas «Teeme ära!» talgupäeval osalejate kirjapanek

Teeme Ära talgupäev Pärstis

FOTO: Elmo Riig / Sakala

«Teeme ära!» talgupäeva meeskond kutsub kõiki aktiivseid inimesi ja organisatsioone alustama ettevalmistusi üle-eestiliseks talgupäevaks, mis peetakse 2. mail.

Juba kaheksandat aastat kogunevad kümned tuhanded eestimaalased maikuu esimesel laupäeval, et võtta käsile kõige pakilisemad tööd ja tegemised, mis aitavad kaasa elu edenemisele nii oma kodukandis ja kogukonnas kui ka kaugemal. Talgud saab kirja panna uuenenud talguveebis aadressil www.teemeara.ee.

Tänavuse talgukevade meeskond soovib sel aastal koostöös päästeametiga pöörata muude tegemiste kõrval rohkem tähelepanu tuleohutusele. Endiselt kehtib talgupäeval põhimõte: igaüks saab ise otsustada, mida 2. mail oma kodukandi või kogukonna heaks ühiselt ette võtta.

«Teeme ära!» talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul osales mullu talgupäeval 45 024 inimest, mis näitab järjest kasvavat valmisolekut vabatahtlikuks tegevuseks. «Kõiki neid inimesi võime tunnustavalt nimetada Eestimaa vaba tahte saadikuteks, kes on valmis oma mätta otsast kaugemale vaatama ning kodukandi heaks midagi ise ära tegema,» lausus Tüür. «Maikuu esimesel laupäeval igas Eesti nurgas kogetav koostegemise rõõm on kujunenud kogu Eestimaad ühendavaks igakevadiseks sündmuseks,» lisas ta.

Seekordse talgukevade rõhuasetused lähtuvad elulistest valikutest ning üheks tänavuseks fookusteemaks on tuleohutus. Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub koostöös päästeametiga ja päästeala vabatahtlikega korraldama kõikjal Eestis tuleohutustalguid või pöörama ka teistel talgutel tähelepanu tuleohutusele. Olgu talgupaigaks seltsimaja, korteriühistu või looduskaunis koht, igal pool saab muude vajalike talgutööde kõrval panna rõhku ka otseselt tuleohutusega seonduvale. Päästeauto juurdepääsuteede puhastamine, veevõtukohtade korrastamine, küttekollete ülekontrollimine, korstnate pühkimine, suitsuandurite paigaldamine ja kontrollimine ning muud praktilised tööd suurendavad oluliselt nii kodude kui avalike hoonete ja paikade tuleohtust ning aitavad vähendada tuleõnnetuste ja ka tulesurmade arvu. Just seepärast soovime tänavu igale talgujuhile anda lisaks traditsioonilisele stardipakile suitsuanduri ja praktilist tuleohutuse infot, et ennetada tuleõnnetusi ja tõsta inimeste teadlikkust seoses võimalike ohuolukordadega.

«Teeme ära!» talgupäeva ettevalmistused on püsinud graafikus: tänasest on avatud uuenenud talguveeb, kuhu saab talguid kirja panema hakata, samuti on lõpusirgel talgute stardipaki komplekteerimine.

Talgute stardipaketi saavad talgujuhid, kes on oma talgud Teeme Ära kodulehele kirja pannud. Koostööpartnerite toel kokku pandud ja talgukorras komplekteeritav stardipakk koosneb praktilistest abivahenditest ja nõuannetest talgupäeva ettevalmistamiseks ja elluviimiseks.

Pakis on esmaabitarbed, väike töökindavaru, kaelarätt talgujuhile, ajalehe Talguline värske number, peotäis pähkleid ja komme, ehitus- ja aiapoe sooduskupong, talgukuulutus, Talguhundi kleepsud, tuleohutuse juhised, kriisijuhend ja talgunõuanded. Stardipakettide laialisaatmine algab aprillis.

Talgute registreerimine algas 18. märtsist ning talgutele kirjapanek 13. aprillist, mil on talguveebis valida palju erinevaid talguid kogu Eestis. Mullu korraldati üle Eesti 1754 talgut, millest võttis osa 45 024 talgulist.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik.

Tagasi üles