Vaata, kes seekord presidendilt auraha saavad

President Toomas Hendrik Ilves ja muusik Ruslan Trochynskyi

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

President Toomas Hendrik Ilves annab Eesti Vabariigi 97. aastapäeva eel Eestile osutatud teenete tunnustamiseks 99 inimesele riiklikud autasud.

«Eesti tänab ja tunnustab teenetemärkidega erinevate elualade inimesi nii kodumaal kui ka kaugemal, kelle igapäevane pühendumus oma tööle, oma kutsumusele ning seeläbi Eesti paremaks muutmisele väärib meie riigi kõrgeimat tänu,» kirjutab president Ilves teenetemärkide andmise otsuses.

Viljandimaalt sai presidendi kantselei andmetel autasu neli inimest.

Valgetähe IV klassi teenetemärgi sai firma Bestra Engineering juht ja üks omanikke Hellar Mutle, kes on ka Viljandi vallavolikogu esimees.

Svjata Vatra loojat Ruslan Trochynskyit tunnustab president Valgetähe V klassi teenetemärgiga eesti ja ukraina rahvakultuuri ja -muusika tutvustamise eest, aga ka seetõttu, et Trochynskyi on vahendanud Eestis kogutud annetusi Ida-Ukrainale.

Valdeko Kalma pälvis Valgetähe V klassi teenetemärgi ligi veerand sajandi jooksul Viljandi maadlusklubi Tulevik juhina tehtud töö eest.

Eesti Punase Risti teenetemärgi sai Tarvastu vallas elav Vello Vaarmets, kes on verd loovutanud 100 korda.

Viljandimaaga seotud on ka Tartu ülikooli eesti keele ajaloo ja murrete professor akadeemik Karl Pajusalu, kes on uurinud lõunaeesti murdeid ja on üks maailma esimese mulgi keele sõnastiku toimetajaid. Teda tänas president Valgetähe III klassi teenetemärgiga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles