Sisukord
Paberleht
Postimees

Vaba mõte: Kreenis hansakoge

2 min lugemist
Hans Väre FOTO: Marko Saarm / Sakala

Paar päeva tagasi jalutasin sõbraga läbi Raekoja pargi ja püüdsin kujutleda, kuidas see nelja kuu pärast kihab üle Euroopa rahvusvahelistele hansapäevadele kokku sõitnud inimestest. Mängitakse muusikat, vanaaegsetes rõivastes müüjad pakuvad kaupa ja õhus hõljub röstitud mandlite lõhn. Kui ainult vihma ei kallaks!

Tellijale Tellijale

Ilma vastu ei saa vabaõhuürituse korraldajad midagi teha. Kahjuks pole vihma- ja mullust juunit arvestades ka lumevõimalus ainus, mis tänavuste hansapäevade juures muretsema paneb. On sümptomaatiline, et kõige põhjalikum seni üldsusele edastatud info ilmus sel teisipäeval ajakirjanike initsiatiivil Sakalas, mitte linnavalitsuse või hansapäevade kodulehel. Üsna ootamatu oli aga see, et samal päeval jõudis linnavalitsusse Hansa Liidu peakorterist saadetud kiri, mis ähvardas märksa rängema tormiga, kui suudaks tekitada äikesepilv. Lübecki linnapea Bernd Saxe avaldas läkituses muret, kas ettevalmistuste praegust tempot arvestades on üldse võimalik hansapäevi Viljandis vastuvõetavalt tähistada.

Möödunud sajandi lõpul, kui Viljandi 2015. aasta rahvusvahelised hansapäevad korraldada lubas, tundus see paljudele üle jõu käiva kohustusena. Nii vaesed olime tookord ja nii mastaapne näis kümneid tuhandeid inimesi kokku meelitav sündmus. «Aga pole viga,» lohutasime ennast,«aega plaani pidada ja rikkust koguda on veel küll.»

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto