K, 18.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Repliik: Näitame, et hoolime

Kaie Mölter
, reporter
Repliik: Näitame, et hoolime
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaie Mölter
Kaie Mölter Foto: Elmo Riig / Sakala

Vähiliit ja ajakiri «Femme» kutsusid eile üles kandma teksaseid ja rinnas roosat linti. Säärase rõivastuse eesmärk oli näidata, et hoolid endast, lähedastest ja neist, kes põevad rinnavähki.


Ameerika teksapüksivabriku töötajate 1996. aastal algatatud kampaania Eesti hääletoruks valitud lauljatar Birgit Varjun avaldas lootust, et tänu kampaanias osalemisele teadvustab ta sõeluuringu vajalikkust, ning nimetas seda ainsaks meetodiks avastada rinnavähki varases staadiumis.

Bent Madsen, Norra metameditsiinispetsialist, avaldas oma loengul, et enamikul naistest on elu lõpuks rindades mitu nõndanimetatud vähikollet, mis kapselduvad ega põhjusta rasket haigestumist ega surma. Ürgbioloogia reageeribki naise kaotusvalule kord rakke juurde kasvatades, kord kahandades.

Kolde varases staadiumis avastamise ja selle aktiivse raviga kaasneb aga diagnoosišokk, mis sillutab teed juba järgmistele muutustele kehas. Me kehad on nutikad. Kui teadvustame haiguste tegeliku tekkepõhjuse, paraneb enamik neist ise.

Teksad ja lint on head, näitamaks oma toetust. Veel parem on jälgida oma keha reageerimist mitmesugustele mõjudele, püüda mõista sümptomite tähendust ning võtta vastutus oma tervise eest iseenda kätte.

Märksõnad
Tagasi üles