Heinar Vaine püstitas Berliinis Eesti noorterekordi

Heinar Vaine uuendas Eesti juunioride maratonijooksu rekordi.
Heinar Vaine uuendas Eesti juunioride maratonijooksu rekordi. Foto: Priit Raudla

Pühapäevasel Berliini jooksumaratonil tegi 46 eestlase seas parima tulemuse Viljandi klubi Staier esindaja Heinar Vaine, kes sai 141. koha Eesti juunioride rekordit tähistava ajaga 2:38.28.

Viljandimaa jooksumehe senine parim maratonitulemus oli mulluselt Tallinna maratonilt, kus ta läbis pika võistlusmaa ajaga 2:45.27.

Berliini maratoni võitis ajaga 2:04.15 Geoffrey Mutai Keeniast. Vaid sekundiga kaotas talle kaasmaalane Dennis Kimettot. Naiste kaksikvõit läks Etioopiasse. Esikoha võttis Aberu Kebede (aeg 2:20.30) ja teise koha Tirfi Tsegaye (2:21.19).

Peale Heinar Vaine suutis Saksamaal maratoni vähem kui kolme tunniga läbida veel neli eestlast.