Sakala keskus jõudis Viljandisse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Viljandi päevakeskus asub Sakala keskuse teisel korrusel.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Kolmapäevasel linnavolikogu istungil kinnitati lõpuks Sakala keskuse nimi. See Viljandi kultuurimaja õigusjärglane liidab mitu kultuuriasutust ja vaatamisväärsust.

Juunis tagasi lükatud akt, millega Tallinnas kurva lõpu leidnud kultuuriasutuse Sakala keskuse nimi oleks saanud uue kasutuse, võeti pärast paranduste tegemist siiski vastu.

Keskus koondab enda alla kultuurimaja, lossimägede Teise Kirsimäe ja Kaevumäe, uut nägu ootava lauluväljaku, linnaraamatukogu ja -galerii, Kondase keskuse ning ekstreemspordihalli.

Rahaline võit

Veel praeguse Viljandi kultuurimaja, esmaspäevast juba Sakala keskuse direktori ametinimetust kandva Jaanus Kuke sõnul oli keskuse loomine vajalik, et ühendada ning teha efektiivsemaks linna kultuuriasutuste tööd.

Ta avaldas lootust, et allasutuste ühiste ideede tulemusena korraldatakse veelgi rohkem huvitavaid sündmusi. «Tulevikus on käsuliinid kiiremad ja selgemad.»

Rahalist võitu näeb Kukk aga asutuste struktuuri, hoolduslepingute ja teenuste sisseostmise arvelt.

«Kulude kokkuhoiust on vara rääkida,» selgitas Kukk. «Summadest saame kõnelda alles 2014. aasta eelarve koostamisel.»

Selleks ajaks on teada, millised on renoveeritud kultuurimaja püsikulud. Prognoositud on samasugust kulu, nagu oli enne remonti, mis tähendakski juba kokkuhoidu, sest hoone on kolmandiku võrra kasvanud. «Kui kulud on samad, mis enne kinnipanekut, oleksime võidus,» nentis Kukk.

Keskuse allüksuste koostööd selgitas Kukk näidete abil. «Kui Sakala keskusel on  videoprojektor, siis Kondase keskus või raamatukogu ei pea samasugust enam soetama, sest seda on võimalik kasutada kõigis asutustes.»

Samamoodi olevat inimtööjõuga: igas majas pole vaja haldusjuhti või töömeest. Need on ametis Sakala keskuses ning hooldavad kõiki maju. «Kui on vaja kääre või pastakat Sakala keskuse direktori laua pealt näiteks Kondase keskusesse, saab ka seda,» lisas Kukk tõsiselt.

Struktuuri mahtumine

Küsimusele, kas tuleval reedel peetav «Roosa maja avapidu» on ühtlasi kõigi Sakala keskuse allasutuste pidu, vastas Jaanus Kukk algul kahtlevalt: «Jah ja ei.» Kuigi avatakse Sakala keskus, on tema hinnangul keeruline öelda, kas see on kõikide töötajate pidu, kes Sakala keskuses tööle hakkavad. Ettevõtte struktuuri ja töötajate nimekirjad kinnitab linnavalitsus alles 10. septembril.

Tulevane pidu on tema sõnul mõeldud pigem viljandlastele: valminud on renoveeritud ja juurdeehitisega kaunistatud maja, mis on mõeldud linnarahvale kasutamiseks.

Jaanus Kuke arvates ei peaks inimesed Sakala keskuse kui juriidilise keha loomist ületähtsustama. Kokku lähevad eri kultuuriasutuste halduspooled, kuid tavainimestele ei muutu sisuliselt midagi. «Kõik jäävad oma liistude juurde, kõike saab ikka samast kohast. Ainus, mis peaks muutuma, on pakutava kvaliteet, kuid see on juba meie töö,» lausus ta.

Tagasi üles