Viljandi HC eurosarja teekond katkes Sloveenias, ent on ainest, millele mängu ehitada

Viljandi HC-l tuli laupäevases eurosarja teise ringi korduskohtumises Sloveenias Novo Mestos taas MRK Krka klubi paremust tunnistada, seekord seisuga 33:25. Viljandi HC resultatiivseim oli Sloveenias Hendrik Koks viie väravaga. Foto: Gašper Simonič

Eelmisel laupäeval pidas Sloveenias Novo Mestos Eesti klubidest ainsana eurosarja konkurentsi jäänud Viljandi HC sealse MRK Krka vastu korduskohtumise. Mängule mindi vastu üheksaväravalise vahega, mille sloveenlased olid Viljandis teise poolaja pealt sisse käristanud, seega oli seis üsna keeruline, ent mitte lootusetu. Järgmisse vooru pääsesid siiski sloveenlased.

Viljandi HC peatreener Marko Koks ütles mängu järel, et kaks kohtumist kulgesid suhteliselt sama stsenaariumi järgi. «Esimesel poolajal suutsime vastasega võidelda, kuid siis jäime realiseerimisega hätta. Põhiline, mis siit näppude vahele jääb, on järeldus, et igaüks peab oma peas asjad korda tegema. Tundmatu vastase vastu, kellega meistriliigas iga päev ei kohtu, hävime mentaalselt,» nentis ta. «Kõrvalt vaadates ütleks, et tegu on võrdse vastasseisuga, kuid ühel hetkel jääme lihtsalt hätta. Ei tea, kas mõtleme üle.»