Viljandi jätkab kaotuseta

Sigrid Koorep
, ajakirjanik
Viljandi HC alistas kolmapäeval võõrsil Eesti meistriliiga mängus HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi. Foto: Elmo Riig

​Eesti meeste käsipalli meistriliigas peeti kolmapäeval kaks kuuenda vooru kohtumist: Viljandi HC sai võõrsil haaravas lahingus 25:24 (11:15) jagu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist ja Põlva Serviti alistas kodusaalis Raasiku/Mistra 37:27 (18:12). Vooru kolmas mäng HC Tallinna ja SK Tapa vahel lükati edasi.

Seni meistriliigas punktita HC Kehra/Horizon Pulp&Paper võõrustas kaotuseta Viljandi HC-d, kellele oli kaks tänavust varasemat omavahelist kohtumist enam kui kümne väravaga kaotanud, ning tuli platsile isuka plaaniga aasta esimene võit võtta. Viljandi kõrge ja agressiivse kaitse vastu on enamik meeskondi tänavu hädas olnud, aga Kehra kasutas suurepäraselt vastaste arsenali üht peamist tavarelva ehk kiirrünnakuid. Danil Gumjanov viis neljandast sellisest lahendusest Kehra kaheksandal minutil 6:2 juhtima.

Sama mees ja ikka kiirrünnakust kasvatas 19. minutil edu juba 11:6 peale. Viljandil olid selleks ajaks hästi tõrjunud Siim Normaku selja taha suutnud palle saata vaid kogenud Ott Varik ja Kristo Voika. Külalised suutsid vahe kahele väravale mängida, ent kehralased lõpetasid poolaja hästi ning läksid puhkepausile 15:11 eduseisus.

Vaheajal riietusruumis räägitu mõjus Viljandile tõhusalt: Rasmus Ots keeras värava üheksaks minutiks lukku, rünnakud muutusid kiiremaks ja kaitse tõhusamaks. 38. minutil seadis Sten Maasalu jalule 15:15 viigi. Pidurdamatus hoos tundus Ott Varik, aga Kehra sai uuesti kolmega ette, kui David Mamporia tegi 45. minutil seisuks 20:17.

Viljandi võitles välja viigi ja 54. minutil viis Aleksander Pertelson meeskonna esimest korda juhtima, 23:22. Veel oli kehralastel vastuseid: neli minutit enne lõppu tulistas Sigmar Seermann meeskonna 24:23 ette. Mikk Varik viigistas, ent tosin sekundit enne lõppu tõrjus tema kiirrünnaku Normak.

Pall jäi Viljandile, meeskond teenis karistusviske ja 13 väravat visanud Ott Varik realiseeris selle. Viljandi sai 25:24 võidu. Üleplatsimeest toetasid võitjate poolel Voika viie ja Pertelson kolme tabamusega. Kehra kasuks viskas Mamporia kaheksa, Gumjanov seitse ja Sergio-Silver Kreegimaa kolm väravat.