Viljandlased aitasid käsipallikoondise EM-i valikturniirile

Viljandist pärit, kuid praegu Saksamaal leiba teeniv Karl Toom viis Eesti koondise kahe väravaga kaotusseisust juhtima. Pilt on tehtud Eesti ja Sloveenia mängul.

FOTO: Tairo Lutter

Täna peetud mängus kindlustas võiduga Luksemburgi üle koha Euroopa meistrivõistluste valikturniiril Eesti meeste käsipalli rahvuskoondis, kuhu kuulub mitu viljandlast.

Eesti käsipalliliidu kodulehele lisatud teates on kirjas, et meeste käsipallikoondis pidas täna Põlvas maha korduskohtumise Luksemburgi koondise vastu ning kindlustas kahe mängu kokkuvõttes koondtulemusega 69:53 koha 2022. aastal aset leidval Euroopa meistrivõistluste valikturniiril. Tänase mängu võitis Eesti skooriga 31:20.

Liidu kodulehele lisatud teates on kirjas, et Eesti koondis läks kordusmängule samas koosseisus nagu neljapäeval peetud esimeses kohtumises, kuid väravasuul vahetas meie peatreener Tomas Sivertsson Rasmus Otsa kodupubliku lemmiku Eston Varuski vastu, kes tegi käsipalliliidu andmeil suurepärase mängu. Luksemburgi peatreener Nikola Maleševic oli 16 mehe seas teinud kaks vahetust.

Mäng algas tasavägiselt ning vastased läksid alguses isegi ette, kuid hea kaitsetegevuse lõdvenedes muutus skoorimine tihedamaks mõlemalt poolelt. Viigi ja eduseisuni viisid avamängus lausa kümme väravat visanud Viljandist pärit Karl Toome kaks väravat. Seejärel domineeris Eesti meeskond, ehkki väravavaht Varusk pidi tegema mitu tõrjet.

Eesti peatreener Sivertsson rääkis käsipalliliidu kodulehele lisatud teates, et on meeste üle õnnelik ja uhke. "Õppisime esimesest mängust ja oleme kogu aeg vaikselt arenenud. Oli väga meeldiv näha, kuidas mängijad nautisid koondise esindamist võimsa Põlva publiku ees. Nüüd on meil ees kaks laagrit aprillis ja juunis ning loodetavasti saame EM-i valikmängudeks veel paremaks," ütles ta.

Viljandist pärit käsipalluritest osalesid mängus Karl Toom, Karl Roosna, Kristo Voika ja Rasmus Ots. Käe said kahe väravaga valgeks Toom ja Roosna.

Novembris algab 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste põhivalikturniir, kus osalevad 32 meeskonda loositakse neljaliikmelistesse alagruppidesse suvel. EM-i finaalturniirile pääseb 24 meeskonda, valikmängudeta kindlustavad seal koha praegu käiva EM-i turniiri kaks paremat ning korraldajariigid Ungari ja Slovakkia.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles