Esindusmeeskonna komplekteerimine käib täie hooga

Raiko Mutle

FOTO: Marko Saarm

Peatselt koguneb Viljandi jalgpalliklubi Tulevik esindusmeeskond, et alustada ettevalmistustega uueks Premium-liiga hooajaks. Klubi kogukonnajuht Marek Tiits rääkis, et kuna tulevast aastast tõusevad kõik kõrgliigameeskonnad jalgpalliliidu kompensatsioonimehhanismi toel professionaali staatusesse, on ka Viljandis mitu nädalat käinud jõuline töö meeskonna parimal võimalikul tasemel komplekteerimiseks.

Lõppenud hooajal Tulevikule kõrgliiga seitsmenda koha toonud meeskonnas põhiraskust kandnud tuumikuga on jätkamise suhtes kokkuleppele jõutud. Praeguse seisuga on kindlalt meeskonnast lahkujad vaid kõrgliiga karjääri lõpetanud ründaja Indrek Ilves ning kaks laenulepingu alusel Tulevikku esindanud Tallinna mängijat: FCI Levadiast laenul olnud poolkaitsja Vladislav Zanfirov ning FC Flora väravavaht Ingmar Krister Paplavskis. Samuti otsustati uut lepingut mitte pakkuda Benini ääreründajale Romeo Da-Costale.

“Lahtisi otsi ei ole enam palju jäänud,” kõneles klubi juht Raiko Mutle. “Mõningad muudatused, viimase hetke otsused ja liikumised võivad veel mõistagi tulla, ent suures plaanis oleme kenasti joonel. Ootame tagasi tipuründajat David Onyeanulat, kes uuel hooajal kindlasti meiega jätkab ja liitub taas meeskonnaga jaanuaris.”

Mutle sõnul on läbirääkimiste lõpufaasi jäänud paar-kolm oma mängijat, kellega loodetakse veel selle nädala lõpuks kokkuleppele saada; lisaks oodatakse ettevalmistusperioodiks Viljandisse katsetele mitut uut välismängijat. Kõneks on olnud ka mõne Eesti mängija katsetele tulek.

Ka kinnitas Mutle, et käed on löödud kahe Eestis hästi tuntud mängijaga, kelle meeskonda toomise kohta peatreener Post juba mõne nädala eest Tuleviku „Taskuhäälingu“ saates konkreetse vihje andis.

“Jah, nendega on asjad paigas,” kinnitas klubi juht. “Lähemat infot anname uue nädala algul. Võin kinnitada, et need on Viljandi jalgpallisõpradele väga rõõmustavad ja Eesti vutiüldsusele kindlasti heas mõttes šokeerivad uudised, mille sündimiseks nägime ränka vaeva. Rõõmu teeb siinjuures ka see, et mõlemad kõnealused liitujad olid ise väga motiveeritud Viljandisse tulema ning meie mõtted ja vaated klappisid hästi, mistõttu mehed hindasid kõrgelt ka meie pingutusi, mida pidime nende kaliibriga mängijate siia toomiseks tegema.”

Viljandi Tuleviku esindusmeeskonnale on ees ootav, 2020. aasta Premium-liigas neljas järjestikune hooaeg kõrgseltskonnas.

Tagasi üles