iDeal kampaania

Sakala ajakirjanike lood jõudsid nomineeritute hulka

Marko Suurmägi

FOTO: Marko Saarm

Neljapäeval valis Eesti ajalehtede liidu žürii välja läinud aastal maakonnalehtedes ilmunud parima uudise, arvamuse ja olemusloo nominendid ning nende hulgas on ka Sakala ajakirjanike Marko Suurmäe ja Katariina Krjutškova tööd.

Maakonnalehtede uudise nominent on Marko Suurmägi Sakalas 12. mail, 14. juulil ja 7. septembril ilmunud artiklitega, mis kajastasid ridaelamus elavate inimeste võitlust õiguse eest jõuda lepinguni monopoolses seisus oleva vee-ettevõttega. Lisaks esitati nominentideks Erik Gamzejev 11. oktoobril Põhjarannikus ilmunud looga "Jõhvi võimud on kitsid palga ja maksude maksjad", Annika Kuusk ja Sirle Matt Pärnu Postimehes 2. ja 22. mail ning 13. septembril ilmunud lugudega, mis rääkisid tulekahjust, mis paljastas ehituspraagi uuselurajooni kortermajades, ning Martin Laine ja Meelis Kalme 7. juunil Pärnu Postimehes ilmunud looga "Jokk ehk 150 miljoni eurosed sopaaugud keset Tootsit“. Uudise kategoorias esitati 36 tööd.

Maakonnalehtede arvamusloo nominendid on Marko Suurmägi 20. juunil Sakalas ilmunud looga "Kuidas osta veekeskust nii, et linnapea vangi ei läheks?", Aime Jõgi Tartu Postimehes 28. septembril ilmunud looga "Mu ema jalgratas ja kolm T-särki" ning Raul Vinni Saarte Hääles 10. novembril ilmunud looga "Kuidas saada abi? Tuleb petta metoodilist juhendit".

Arvamuse kategoorias laekus konkursile 22 tööd.

Maakonnalehtede olemuse kategooria nominendid on Katariina Krjutškova 5. mail Sakalas ilmunud artikliga "Kohtingu tagaotsitavaga lõpetas vahistamine", Merit Männi Järva Teatajas 22. detsembril ilmunud looga "Maailmameister eneseületuses" ja Anu Viita-Neuhaus 8. detsembril ilmunud looga "Luuletaja, kel carnicoma linguae".

Olemuse kategoorias esitati ajakirjanduspreemiate konkursile 46 tööd.

Võitjad tehakse teatavaks 8. märtsil Tallinnas Õpetajate majas pressipeol. Kõik võitjad saavad 1000 euro suuruse preemia.

Žürii hindas teiste kriteeriumide seas ka kirjutamismeisterlikkust. Märgiti, et kõigis kolmes kategoorias oli huvitavaid leide, mis väärinuks üle-eestilist tähelepanu. Esitatud artiklites oli mitu olulist teemat, mida küll maakonnalehed tõstatasid, kuid mis kahjuks üleriigilises meedias kajastamist ei leidnud.

Žürii tööd juhtis Sakala peatoimetaja Hans Väre. Žüriisse kuulusid Tartu ülikooli ajakirjanduse magistriõppe programmijuht Ragne Kõuts, Saarte Hääle peatoimetaja ja pressinõukogu esimees Gunnar Siiner, meediaekspert ja ajakirjanik Väino Koorberg ning kommunikatsioonibüroo Agenda PR asutaja Rasmus Kagge.

Tagasi üles