Libedus tõi haiglale tööd juurde

Kiirabi.

FOTO: Elmo Riig

Mitte kõik inimesed ei ole täna, 8. detsembril hakkama saanud tänavatel valitseva salakavala musta jääga. Osa on vajanud arstiabi.

Viljandi haigla erakorralise meditsiini osakonnast öeldi kell kolm päeval, et kella kaheksast hommikul on nende poole pöördunud kümme inimest, kes libedal kukkumise tõttu on endale viga teinud. 

Libedus oli platsis juba väga vara. Kuidas oli läinud aga enne kella kaheksat hommikul erakorralise meditsiini osakonna eelmise vahetuse ajal, seda telefonile vastanud osakonnatöötaja öelda ei osanud.

Lõuna prefektuuri Viljandi politseijaoskonna välijuht Jüri Eek, kelle vahetus algas samuti kell kaheksa, ütles kella kolme ajal päeval, et politseile laekus libeduse tõttu esimene väljakutse kella kahe paiku. Kolga-Jaani kandis oli auto teelt välja sõitnud, keegi viga ei saanud.

«Libe oli täna hommikul tõesti,» nentis ta ja lisas, et suurematel teedel oli hommikuks libedusetõrje juba tehtud ning liigelda polnud seal raske.

Päästeameti Viljandi päästekomando operatiivkorrapidaja Ago Aasmäe ütles kella poole nelja ajal, et peale Kolga-Jaani ja Leie teel juhtunud avariid pole päästjate abi täna Viljandimaal tarvis läinud.

Tagasi üles