K, 7.12.2022

Sakala sai 140. Loe otsekajastusest, kuidas kulgeb lehetegijate tööpäev

Hans Väre
, peatoimetaja
Sakala sai 140. Loe otsekajastusest, kuidas kulgeb lehetegijate tööpäev
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Carl Robert Jakobson on tänase lehe juba kätte saanud. Et esiküljel on ära trükitud esimese numbri esimene lehekülg, tuleb see talle kahtlemata tuttav ette.
Carl Robert Jakobson on tänase lehe juba kätte saanud. Et esiküljel on ära trükitud esimese numbri esimene lehekülg, tuleb see talle kahtlemata tuttav ette. Foto: Hans Väre

Täna 140 aastat tagasi ilmus esimene Sakala number. Sünnipäeva tähistamise ja leheteo kõrvalt avab Sakala otsekajastuses toimetuse töö köögipoolt.

Tähistamine algas juba kolmapäeval, mil Viljandi muuseumis avati näitus «Sakala – sulest säutsuni», mis võtab kokku Carl Robert Jakobsoni asutatud ajalehe tõusude ja langustega värvika ilmumisloo.

Täna ilmus Sakala erileht, milles samuti vaatasime tagasi Sakala sünnile, aga heitsime pilgu ka lehe tänapäevale ja piilusime veidi tulevikku.

Juubelinädala kulminatsioon on laupäeval kella 11–13 Viljandis Turu tänav 7 asuvas kultuuriklubis Wimka, kuhu ootame kõiki lugejaid ajakirjanikega kohtuma. Lisaks sünnipäevakringli mekkimisele saab osaleda auhinnaloosis, jälgida äraspidist pressikonverentsi, kus igapäevased intervjueerijad on ise usutletavate rollis, ning valida oma lemmikajakirjanikku. Kõik, kes tulevad kohale Jakobsoniks kostümeerituna, saavad kaasa meene ning parim Jakobson maitsva tordi.

Ehkki Sakala esimesel numbril on kirjas kuupäev 11. märts 1878, tähistab Sakala pärast kalendrireformi oma sündi 23. märtsil. Carl Robert Jakobsoni asutatud Sakala kerkis kiiresti Eesti loetuimaks ajaleheks ning oli ärkamisajal üheks rahva innustajaks.

Märksõnad
Tagasi üles