Kaitseliit kuulutab välja aasta parimad

Sakala malevast kandideerib üks esindaja aasta kaitseliitlase tunnustusele ja teine naiskodukaitsja tiitlile.

FOTO: Elmo Riig

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming kuulutavad täna Pärnus Endla teatris välja aasta kaitseliitlase ja aasta naiskodukaitsja ning kandidaatide seas on ka kaks Viljandimaa piirkonna liiget.

Tellijale

Naiskodukaitse Sakala ringkonnast on nomineeritud Elerin Öövel, kes on Karksi jaoskonna aseesinaine. Teda iseloomustavas kaaskirjas seisab, et Elerin Öövel süstib sportlikku ja tervislikku vaimu kogu jaoskonna naistesse. Ta hoiab korras dokumentatsiooni ning haldab arhiivi. Ta on uutele liikmetele teerajaja ning teeb arenguvestlusi. Naine kuulub spordi-, toitlustus-, formeerimis- ja meditsiini erialarühma, olles sanitarikursuse lõpetanuna pühendunud eelkõige meditsiinile.

Kaitseliidu Sakala malev on kandidaadiks seadnud Harri Mäesalu ning on teda iseloomustanud niimoodi: «Harri on väga hea suhtleja ning oskab kaaslasi juhtida nii metsas õppustel kui ka vabal ajal. Ta on eeskuju gümnasistidele, kellele annab riigikaitseõpetust ning kellest paljud on tulnud ka Kaitseliidu ridadesse. Lisaks õpetab ta noorkotkaid ja kodutütreid. Ta on aastaid olnud oma malevkonna juhatuse liige ning aidanud kaasa malevkonna arengule.»

Tagasi üles