Sisukord
Paberleht
Postimees

Nädala küsimus. Kust see kümme tuleb?

1 min lugemist
FOTO: Elmo Riig

Viljandi haigla arstid puutuvad kokku ka riskantsete lõikustega. Tean tuua näite, kuidas õnnetu kukkumise tagajärjel arteri murdnud ja seetõttu eluohtliku sisemise verejooksu käes kannatanud mehe jalg lõigati Viljandis lausa 60 sentimeetri ulatuses lahti, enne kui ta reanimobiiliga Tartusse sõidutati. Hiljem ei jõudnud patsient ja tema lähedased kahe haigla personali, eriti aga siinset kirurgi Heigo Reimat ära tänada.

Tellijale Tellijale

Enamasti tehakse Viljandis maakonnahaiglale omaselt siiski lihtsamaid lõikusi, nagu pimesoole ja kurgumandlite eemaldus. Sellele mõeldes kõlab usutavana raviasutuse väide, et operatsioonijärgne suremus on neil umbes 1,3 protsenti, sealjuures plaanilises kirurgias nullilähedane.

Hiljuti haigekassa poolt avalikustatud tervishoiukvaliteedi raport ütleb aga Viljandi haigla operatsioonijärgseks suremuseks kümme protsenti, Jõgeva ja Valga omaks lausa 12 protsenti. See ei kõla loogiliselt. Nagu Viljandi haigla kirurgiakliiniku ülemarst Andres Tiit märkis, tähendaks iga kümnenda patsiendi suremine operatsioonile järgneva 30 päeva jooksul piltlikult, et Viljandimaal sureks aasta vältel iga nädal pärast operatsiooni kaks inimest. «Seda aga ei ole,» kinnitas Tiit sel nädalal Sakalale.

11.08.2020 12.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto