Juhtkiri. Nii asjad ei käi

Sakala logo

FOTO: «Sakala»

Juba enne seda, kui Tõnu Kiviloo Kõpu vallavanema kohalt priiks sai, hakkasid päevavalgele ujuma lood, mis näitasid, et selle omavalitsuse juhtimisega pole kõik korras. Mida aeg edasi, seda enam suuremaid ja väiksemaid veidrusi välja ilmus.

Tellijale

Neist mõne pärast on Kiviloo esimeses kohtuastmes isegi süüdi mõistetud. Ent hoolimata sellest, kas tegemist on olnud kuritegudega, nagu leiavad Kiviloo vastased, või heategudega, nagu arvab nii mõnelgi puhul tema ise, on selge, et normaalset asjaajamise korda on Kõpus paljude aastate jooksul eiratud.

Tänane Sakala toob avalikkuse ette järjekordsed ebaselged tehingud, mille puhul Kõpu vallavolikogu kahtlustab otse öeldes vargust. Veelgi enam: kui vallavolinike hinnang osutub tõeks, on Kivilooga kokku mänginud ka lugupeetud Viljandi advokaat Margo Normann. Nimelt näitavad valla pangakonto väljavõtted, et Normannile valla juriidilise nõustamise eest makstud tasu paisus erakordselt suureks siis, kui advokaat võttis Kiviloo kaitsta tolle isiklikus kriminaalasjas.

Tagasi üles