N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lamav publik hõljub koos helidega

Sakala
Lamav publik hõljub koos helidega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Praegu kolmeliikmeline Etnosfäär oli alguses duo.
Praegu kolmeliikmeline Etnosfäär oli alguses duo. Foto: Pärimusmuusika aida arhiiv

Pärimusmuusika ait kutsub muusikasõpru talvise hämarusega sobitumiseks erilisele sündmusele: uus ansambel täidab aida suure saali õdusa atmosfääri ja põneva helimaastikuga ning publik saab muusikat kuulata lamades.  

Tavapärasest teistsugune on sel kontserdil nii saali sisustus kui helisüsteemi paigutus. Kasutatakse spetsiaalset surround-heli, mis tekitab kuulajale tunde, nagu oleks ta tõeliselt muusika sees.

Kolm muusikut ja kolm tunnetust loovad koos maagilise atmosfääri, milles on põimunud folkloor, džäss ja elektroonika – ürgne ja moodne. Akustiliste ja elektrooniliste vahendite kombineerimisel sünnib muusika, mille sisu tuleb rahvamuusikast ja vorm tänapäevast; muusika, mis kannab juurte juurde – maailma, kus kõik on võimalik.

Etnosfäär sündis 2016. aasta alguses duona ja astus esimest korda üles 17. rahvamuusikatöötluste festivalil «Moisekatsi elohelü». Koju naasti samalt festivalilt grand prix’ga pärjatuna. Nüüd puhuvad bändis uued tuuled ja koosseisus on löökpillimängija, kes elavdab ja täiustab seda maagilist maailma, mida seni on kahekesi loodud.

Etnosfääri muusika on nagu mäng, millel on küll reeglid, kuid mis on alati kordumatu. See on mäng, milles tuleb ise olla, et seda täielikult nautida. 

Märksõnad
Tagasi üles