Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sakala keskuses avatakse Martti Ruusi maalinäitus

FOTO: Repro

Neljapäeval kell 15 avatakse Sakala keskuse fuajees ja jalutussaalis Martti Ruusi maalinäitus «Värvide sees ja taga...».

Tellijale Tellijale

Martti Ruus on Tartu arhitekt ja sisekujundaja, kellel on arhitektuuri kõrval saanud teiseks, vaata et võimsamakski kireks maalikunst. Vabaduse moment kujutavas kunstis on suur, eriti kui võrrelda seda pikaajalise ja bürokraatiast kubiseva projekteerimistööga. Just seda vabadust laseb Martti Ruus oma arhitektitöö kõrvalt rõõmuga hea maitsta. Seda on selgelt tunda tema maalides.

Spaatli, sõrme ja pintsliga läbi töötatud pindadel on sageli maastikud. Need kalduvad abstraktsiooni või õigemini on värvid need, mis loovad struktuure ja objekte, mida näime ära tundvat. Pildiloome taustaks on Ruusil lisaks isiklikule tundlikkusele ja visioonile ka nelja-aastane traditsiooniline pallaslik maaliharidus.

Tagasi üles
Back