Politsei piiras Ugala õhtuse peo turvalisuse tagamiseks

Ugala tiigi ümbrust kontrollivad pidevalt koertega politseinikud.

FOTO: Marko Suurmägi

Ugala teatrimaja ümbruses ja sees käivad varahommikust saadik kibedad ettevalmistustööd vabariigi aastapäeva õhtuse tippsündmuse, presidendi vastuvõtu korraldamiseks. Maja ümbrus on piiratud aedadega ning alal peavad vahti politseinikud. Kohal on ka pommikoerad.

Esmaspäeva hommikuks oli kogu teatrimaja ümbrus võetud politseinike valve alla ning lähikonnas on parkimine keelatud.

Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass ütles, et esimesed ajutised liiklusmärgid seati üles pühapäeva, 23. veebruari õhtul. Ugalale lähim avatud parkla asub Reinu teel, teise maailmasõjaaegse Saksa sõjaväe kalmistu kõrval. Esmaspäeval kella 10 ajal oli see juba suures osas autodega täidetud.

Ugala ümbrus on piiratud aedadega ning teatrimaja taga on telgid, milles askeldavad politseinikud.

FOTO: Marko Suurmägi

Kui palju korravalvureid vabariigi aastapäeva ürituste pärast Viljandis tööl on, seda politseijuht ei täpsustanud, märkides, et neid on turvalisuse tagamiseks piisavalt. Hommikul võis Ugala lähistel kokku lugeda kümneid politseinikke ning alal kõndisid korrakaitsjad pommikoertega.

Ugala ümbrust kontrolliti ka koertega, et õhtuseks peoks oleks turvalisus maksimaalselt tagatud.

FOTO: Marko Suurmägi

"Oleme hinnanud kõiki riske ja väljas on nii Viljandimaa politseinikud kui lisajõud mujalt,» lausus ta. «Kuidas läheb? Arvan, et hästi – kuidas siis teistmoodi!»

Politsei lisas, et 23. veebruari õhtul kella kaheksast kuni 25. veebruari öösel kella üheni on Ugala teatrist ligi kilomeetri raadiuses keelatud droonide lennutamine, välja arvatud politsei- ja piirivalveameti eriloal.

Ugala ümbrus on piiratud nii maja tagant kui eest.

FOTO: Marko Suurmägi

Tagasi üles
Back