Presidendi kokk valmistas tüdrukutega õhtusööki

FOTO: Marko Saarm

«Kaalu valmis sooda, küpsetuspulber ja suhkur. Soola paneme maitse järgi,» ütleb peakokk vasemale. «Määri pehme võiga need vormid üle,» ütleb ta paremale. Kümme kätepaari askeldab. Üks hakib murulauku, teine juustu. «Tõmmake vahepeal laud ka puhtaks,» tuletab peakokk tüdrukutele puhtusenorme meelde.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kümme noort said laupäeval võimaluse valmistada õhtusöök 35-le inimesele: endale, oma vanematele ja juhendajatele presidendi kantselei kokkade Taigo Lepiku ja Timo Siimu näpunäidete järgi.

Suure-Jaani noortekeskuse juhataja Marlen Silm ütleb, et selle piduliku söömaaja algus ulatub 2008. aastasse, mil ta kirjutas kokandusringi tegutsemiseks projekti «Üksinda kodus», et õpetada lastele lihtsate toitude tegemist ja üksinda kodus hakkamasaamist. Projekt lõppes tol korral kohalikus söögikohas Arturi Juures, kus sealse koka juhendamisel said lapsed valmistada oma vanematele piduliku õhtusöögi. Projektis osales palju noori ning üks nendest, Timo Siim, õppiski hiljem kutseliseks toiduvalmistajaks ja töötab nüüd presidendi kantseleis kokana. Toonane kokandusringi suurejooneline finaal on tal aga tänini meeles ning sellest ajendatuna pakkus ta noortekeskusele samasugust võimalust ja kutsus endaga kaasa ka presidendi kantselei peakoka noori juhendama.

Tagasi üles