Neljast Balti liigas tules olnud klubist sai punktilisa vaid HC Tallinn

Koduses meistriliigas möödunud nädalal võidumaiku mekkinud Viljandi HC-l tuli nädalavahetusel tunnistada lõunanaabri Riia Celtnieksi paremust.

Eesti käsipalliklubidel oli kibe tööpäev Balti liigas – kõik neli pidasid kohtumise võõrsil. Ainsana sai tabelisse punktilisa HC Tallinn, viigistades liiga liidri Vilniuse VHC Šviesaga Leedut 23:23 (11:14). Põlva Serviti kaotas Valgevenes, HC Kehra / Horizon Pulp & Paper Leedus ning Viljandi HC Lätis.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Riias kohtusid kohalik Celtnieks ja Viljandi HC. Balti liigas seni punktita Viljandi alustas hästi ja läks kuuendal minutil Andrei Khapali väravast 3:2 juhtima. Aga kui järgmise 16 minutiga viskab võistkond vaid ühe värava, siis on võidulootust vähe. Nii kahjuks viljandlastega just juhtus – ei toiminud rünnak ega õieti kaitsegi ja Celtnieks põgenes kindlalt eest.

Kahekohalise arvuga kirjutati vahe juba 20. minutil, mil seis oli 14:4, ning vaheajaks juhtisid lätlased 19:7. Viljandi võitles tublisti ja pärast 5:0 vahespurti tegi Aleksander Pertelson 43. minutil seisuks 24:16, ent enamaks jõudu ei jätkunud. Celtnieks võitis 38:22, Khapal, Pertelson ja Volodõmõr Maslak viskasid Viljandi kasuks neli väravat, vastastel tabas Aleksei Gaisa üheksa korda.