Sisukord
Paberleht
Postimees

Miljonitehase rajamine seisab. Pangad keeldusid laenamast, sest ehitus on Võhmas, mitte Tallinnas

4 min lugemist
Ettevõtja lootis elementmaju tootva tehase Võhmas huugama panna juba juunis, aga praegune seis on nukralt just selline. FOTO: Kenno Soo

Veebruaris pani seni põhiliselt Soomes tegutsenud osaühing FinEst Wood Võhmas nurgakivi tehasele, milles tahab hakata tootma Soome turule elementmaju. Miljon eurot maksev tehas loodeti tööle saada juunis, aga ehitus seisab, sest ükski pank ei soostunud andma 600 000 euro suurust laenu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Pankade reeglite kohaselt peab ehitatava objekti turuväärtus olema laenust vähemalt kolmveerand,» kõneles FinEst Woodi tegevjuht Toomas Aavasalu. «Tallinnas oleks samasuguse tehase turuväärtus miljon eurot, aga Võhmas hinnati selle väärtuseks vaid 200 000 eurot.»

Süsteem on vale

200 000 eurot sooviti ehitusse panna omafinantseeringuna ning 200 000 eurot on saadud Leaderist, põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametist ning ettevõtluse arendamise sihtasutusest. Algul loodeti, et ülejäänud laenuraha tuleb maaelu edendamise sihtasutusest (MES), aga sealne meede vahepeal külmutati. Toomas Aavasalu käis siis kõigis Eesti pankades laenu küsimas, paraku tulutult.

11.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto