Nädal lõppes tuliselt

Laupäeva keskpäeval kutsuti päästjad Vana-Võidu külla, kus järelevalveta lõkkest oli süttinud kulu ja metsaalune.

FOTO: Lõuna päästekeskus

Möödunud nädal lõppes mitme maastikupõlenguga ning üks väike lõke vajas kustutamist pühapäeva viimasel tunnil.

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik ütles esmaspäeva keskpäeval, et esialgu pole uusi teated põlengutest tulnud. Pealegi kipuvad kulupõlengud hoogu saama just vabadel päevadel, kui inimestel on vaba aega rohkem. Sajuta kuiv ilm aga jätkub.

Laupäeval, 14. aprillil kell 12.19 tuli väljakutse Viljandi valda Vana-Võidu külla, kus järelevalveta lõkkest olid süttinud kulu ja metsaalune. Päästjad said tulest jagu.

Laupäeval kell 13.40 teatati häirekeskusele, et Viljandi vallas Raudna külas lendas lõkkest säde ja süütas kulu. Elanikud asusid aiavoolikuga tuld piirama. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult.

Pühapäeval kell 14.21 tuli väljakutse Põhja-Sakala valda Koksvere külla, kus tules oli 0,1 hektarit kulu. Sellest on Sakala oma veebilehel juba ka kirjutanud. Tuulega leviv põleng ohustas lähedal asuvat laudahoonet. Päästjad kustutasid tulekahju kustutussüsteemiga maastikusõiduki abil.

Viimane väljakutse saabus pühapäeval kell 23.28: Viljandis Marmori tänaval põles järelevalveta lõke, millest lendavad sädemed ümbrust ohustasid. Tuli kustutati.

Marek Kiik märkis, et lõket ei tohi jätta järelevalveta ning lõkke põletaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks. «Selleks tuleb lõkkeaseme ümbrus taimestikust puhastada ning ümbritseda see mittesüttiva pinnase või kividega. Tuulise ilmaga lõket süüdata ei tohi,» lisas ta.

Laupäeva keskpäeval kutsuti päästjad Vana-Võidu külla, kus järelevalveta lõkkest oli süttinud kulu ja metsaalune.

FOTO: Lõuna päästekeskus

Laupäeva keskpäeval kutsuti päästjad Vana-Võidu külla, kus järelevalveta lõkkest olid süttinud kulu ja metsaalune.

FOTO: Lõuna päästekeskus

Tagasi üles