Teatrimajas näeb koopiatekke

Näitus jääb avatuks 6. jaanuarini.

FOTO: Heigo Teder

Ugala galeriis saab tutvuda näitusega "Sõbakirjaline, patselapiline", millel on väljas kultuuriakadeemia kangakudumise õppeaines telgedel kootud villased koopiatekid, mille originaalid asuvad Eesti eri muuseumides.

Näitus on saanud pealkirja tekkide kaunistusviisidelt.

"Sõbakirjaline on sitikakirjas, saehambakirjas, tünnikirjas või lauajalakirjas sissekootud triipudega tekk. Patselapiline on topeltdrelltehnikas kootud, Kullamaa kihelkonna kangru järgi ristitud ruutude ja ristkülikutega tekk," võib lugeda Ugala kodulehelt.

Kangastelgedel kootud mustrilised tekid on valmistatud muuseumis säilinud terviklike tekkide või tekikatkete põhjal. Sellega on antud uus elu unustusse vajunud käsitööpärandile.

Mustrite mahavõtmist ja kangakudumist juhendas Christi Kütt, kelle õpilased rahvusliku tekstiili erialalt näevadki rahvakunsti kui eesti kultuuri elavat, arenevat ja ühiskonna muutustega kohanevat osa.

"Nad soovivad selle kasutamisvõimalusi avardada ja laiemale publikule tutvustada. Etnograafilist ainest ning naturaalseid ja kvaliteetseid materjale kasutades väärtustavad nad visuaalset kultuuripärandit ja ümbruskonnast hoolivat mõtteviisi. Tahetakse disainida asju, mis kannaksid tugevat kohalikku identiteeti ja rikastaksid Eesti kultuuriruumi, andes samal ajal eeskuju ja julgustust teistele maailma rahvastele, et nemadki ei unustaks oma juuri," selgitas Kütt Ugala teate vahendusel.

3. detsembril avatud näitust saab vaadata tund enne etenduse algust ning erikokkuleppel ka muudel kellaaegadel. Näitus jääb Ugalas avatuks 6. jaanuarini. Pikemalt saab lugeda siit.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles