Uisutajad alustasid hooaega soojalaine saatel

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kui piltnik laupäeva pärastlõunal jäähalli kiikas, liugles jääl kaheksa uisusõpra. Neist julgemad tulid ka pildile.

FOTO: Elmo Riig

Laupäeva keskpäeval, kui Viljandi ilmajaam mõõtis õhutemperatuuriks 13,9 soojakraadi, tegi ilma kisa ja kärata uksed lahti Viljandi jäähall. Õhk soojenes seepeale paari tunniga veel mitu kraadi.

Sihtasutuse Viljandi Jäähall nõukogu liige Timo Tints ütles, et jääd hakati valmistama eelmise nädala keskel ja see peab vastu ka kätte jõudnud sooja nädalavahetuse. Iga järgnev päev viib vähemasti teoreetiliselt lähemale ju talvele.

«Kõik on hästi ja jäähall on uueks hooajaks valmis,» kinnitas ta. «Suuremaid tõrkeid ettevalmistusi tehes ei olnud.»

Nagu Tints rääkis, valmis suvel lisaks uus tribüün, sest kavas on varasemast rohkem jäähokivõistlusi – uute üritustena võõrustatakse naiste ja laste Eesti meistrivõistlusi.

«Uue hooaja otsustasime avada rahulikult, tegime lihtsalt südapäeval uksed lahti,» lausus ta. «Nii varakult pole uisuhooaeg meil ka alanud. Soe ilm pole takistuseks, jäämasinal jõudu on ja jää peab vastu. Lihtsalt hallis on soojem kui talvel.»

Naishokimängijad küpsetasid jäähallis uisutajatele pannkooke. Naiskonna liikme ja uisutreeneri Eve Naanuri sõnul valmisid pannkoogid kella kolmeni ning tund aega hiljem algas naiste trenn, kuhu oodati ka uusi liikmeid.

Esimese selle sügise uisupäeva Viljandi jäähallis lõpetab laupäevale kohaselt jäädisko. See algab kell kaheksa õhtul ja kestab kaks tundi.

Nii Timo Tints kui Eve Naanuri lisasid, et loodetavasti ei hoia nädalavahetuse ilus ilm kõiki inimesi õues ja vabas looduses, vaid jagub huvilisi ka jääle uisurõõme nautima.

Kui piltnik laupäeva pärastlõunal jäähalli kiikas, liugles jääl kaheksa uisusõpra. Neist julgemad tulid ka pildile.

FOTO: Elmo Riig

    Tagasi üles