Juubeliaastal säravad Viljandi folgil Eesti noormuusikud  

Täna algab Viljandi pärimusmuusika festival.

FOTO: Elmo Riig

Täna algab XXVI Viljandi pärimusmuusika festival, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Juubeliaastal esineb neljal laval 71 ansamblit, esindatud on Eesti muusika noortalendid.

«Eesti noored on äärmiselt andekad ja Viljandi folk on järjekordne EV100 programmi kuuluv sündmus, mis laseb meie tulevikutalentidel särada,» ütles riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe.

Viljandi pärimusmuusika festivali programmipealiku, pärimusmuusika keskuse juhataja Tarmo Noormaa sõnul kingib pärimusmuusika keskus Eesti Vabariigi sünnipäevaks festivali, mis tutvustab selle maa tulevikutalente pärimusmuusikas. Noormaa tõdeb, et juubeliaasta festivalil on noorte muusikute päralt nii suured kui ka väikesed lavad, üllatamaks külalisi oma värske energiaga.

XXVI Viljandi pärimusmuusika festival peetakse 26.–29. juulini. Üheksal laval astub üles 71 ansamblit 800 esinejaga, kokku antakse 74 kontserti. Külla on kutsutud muusikuid kõigist naaberriikidest, samuti on oodata külalisi Prints Edwardi saarelt, Hiinast, Austriast, USA-st ja mitmelt poolt mujalt.

Lisaks muusikalistele etteastetele on 36 õpituba, muinasjututuba, matkad, ekskursioonid, rannamängud ja palvused, samuti ööülikool ning maakonnakontserdid. Festivali programmi ja lisainfo leiab lehelt www.viljandifolk.ee.

Tagasi üles
Back