Täna selgub Eesti juubelimüüri ladunud õpilaste paremik

Viljandi kutseõppekeskuses müürsepaks õppivad Kevin Roio ja Marek Starke leidsid, et võistluse raskeim osa oli kivist lõigatud numbritükke loodi saada.

FOTO: Marko Saarm

​Viljandi kutseõppekeskuses üleeile alanud müürseppade kutsevõistlusel «Jõulukellu» selguvad täna lõuna paiku võitjad, kes pääsevad edasi üleriigilisele võistlusele «Noor meister 2018».  

Tellijale

Ehitusõppe osakonna juhataja Rein Kalda tõdes, et tänavune eenduva kirjaga välisseinafragment pole lihtsam kui eelmise aasta ülesanne laduda kolme võlviga müür, mida keegi lõpuni ei suutnud teha. «Puhtaid kive ma ei silma, aga poisid alles õpivad müüri mitte seguga määrima,» rääkis Kalda ja täpsustas, et hele segu jääb kuivanuna tumeda kivi peal lihtsalt väga hästi näha.

Võistlusel ainsana ilma juhendajata osalenud Kuressaare ametikooli meeskonna õpilane Sander Lonks märkis, et müüri on ilma juhendamiseta keerulisem laduda. Juhendaja soovitas Lonksu sõnul mitte aega viita ja graafikus püsida. «Kõige keerulisem on müürile tähtede kirjutamine, sest tuleb palju kivi lõigata ja seda osa on raskem laduda.» 

Tagasi üles