Sisukord
Paberleht
Postimees

Traagiline «Igitee» jõuab kinno

2 min lugemist
Legendaarsele Lembit Ulfsakile jäi «Igitee» viimaseks filmiks. FOTO: Kaader filmist

​Homme esilinastub Viljandis Eesti, Soome ja Rootsi ühistöös valminud mängufilm «Igitee», mis põhineb tõsielusündmustel ning räägib traagilise loo ajaloohämarusse vajunud idealistlikest Ameerika soomlastest Nõukogude režiimi all.

Tellijale Tellijale

Filmi eestipoolse tootja Taska Filmi produtsenti Kristian Taskat puudutas «Igitee» lugu isiklikult. «Minu vanaema kohtas Siberisse väljasaadetuna Rootsist pärit peret, kes oli vabatahtlikult Nõukogude Liitu asunud. Nii vägivallaga saadetud kui ideaalidega meelitatud inimesed jõudsid lõpuks ikka samadesse raskustesse,» kõneles ta. «Nendest soomlastest, skandinaavlastest, eestlastest, kanadalastest ja ameeriklastest film «Igitee» räägibki. Väga ilusa koosluse moodustavad filmis Skandinaavia, Eesti ja Soome näitlejad Sidse Babett Knudsen, Lembit Ulfsak, Hendrik Toompere, Sampo Sarkola, Tommi Korpela ja teised. Nii suuremahulist filmi polnud me tootjana varem teinud.»

«Igitee» eelarve oli 3,3 miljonit eurot ning see filmiti sajaprotsendiliselt Eestis, kasutades võttepaikadena näiteks Sillamäed, Haapsalu, Haljalat, Jõhvit, Kundat ja Läsnat. Nagu ütles filmi tootnud MRP Matila Röhr Productionsi juht Ilkka Matila, on tal hea meel, et film on saanud Soomes palju positiivset tagasisidet nii vaatajatelt kui kriitikutelt.

07.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto