N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Folgi pidulik ja praktiline pool võtavad ilmet

Greete Palgi
, reporter
Folgi pidulik ja praktiline pool võtavad ilmet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kuigi pärimusmuusika festivalini on veel paar päeva aega, näevad agarad töölised selle nimel juba vaeva ning on näiteks välikäimlad folgialale valmis seadnud. 

Täna käivad pärimeetri piiramistööd, mille käigus paigaldatakse metallaedu. Nii teisel Kirsimäel kui Kaevumäel oli püsti pandud lava, mida kaunistati. Kaevumäe lava sai ehteks suure põdrapea. Teisel Kirsimäel aga sätiti valmis tribüüne, et publikul oleks kusagil vahepeal jalga puhata. Mõlema lava juures oli näha inimesi, kes nende ehitamist uudistasid. 

Lisaks kirevates kaunistustes lavadele valmib tasapisi lasteala, kuhu on ehitatud labürint, mängud ja ka lastelava. Lauluväljakule on kerkinud ka valge katusega lava. Pärimusmuusika aida juures annavad  lähenevast folgist märku vastavateemalised kleepsud autodel. Ka folgikavad on juba dekoreeritud stendidel linnatänavatel. 

Tagasi üles